Projekt Warszawa w finale Challenge Cup

Strona głównaSiatkówkaProjekt Warszawa w finale Challenge Cup

Siatkarze Projektu Warszawa piszą historię. Pewnie pokonali u siebie 3:1 Akaa Volley z Finlandii i awansowali do wielkiego finału Challenge Cup. Spotkanie wyjazdowe zakończyło się wynikiem 3:0 dla warszawian, dla których jest to powrót do europejskich pucharów. Podopieczni trenera Piotra Grabana powalczą o trofeum. W finale zmierzą się z drużyną Mint Vero Volley Monza z Włoch.

Pewna wygrana Projektu w dwumeczu z Akaa Volley

Od początku tego sezonu siatkarze Projektu Warszawa doskonale spisują się w rozgrywkach europejskich. Bez większych problemów pokonują kolejne szczeble i wygrali wszystkie dotychczasowe mecze. W dwumeczu ćwierćfinałowym bez szans z nimi była rumuńska Steaua Bukareszt. Wcześniej warszawianie wyeliminowali m.in. Calcit Kamnik ze Slowenii i Saint-Nazaire Volley-Ball Atlantique z Francji. Dwumecz półfinałowy rozpoczął się od wygranej Projektu 3:0 na wyjeździe z Akaa Volley.

W rewanżu podopieczni Piotra Grabana potrzebowali tylko dwóch setów do awansu. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, ponieważ to gospodarze od razu przejęli inicjatywę. Pierwsza partia skończyła się wynikiem 25:20. Drugi set miał nieoczekiwany przebieg. Tym razem zdecydowanie lepiej zagrał zespół z Finlandii, który wygrał 25:18. Projekt zareagował w najlepszy możliwy sposób. W trzecim secie pewnie wygrał 25:18 i zapewnił sobie awans do finału Pucharu Challenge. Czwarta partia zakończyła się wynikiem 25:17 dla warszawian, którzy cały mecz wygrali 3:1. MVP spotkania wybrano Igora Grobelnego.

Projekt Warszawa – Akaa Volley 3:1 (25:20, 18:25 25:18, 25:17)

O trofeum zagrają z Włochami

W wielkim finale rywalem Projektu Warszawa będzie Mint Vero Volley Monza z Włoch. Drużyna ta w dwumeczu półfinałowym pewnie pokonała tureckie Galatasaray Stambuł. Wcześniej siatkarze z Monzy poradzili sobie m.in. z Lewskim Sofia (Bułgaria) i Panathinaikosem Ateny (Grecja). Pojedynek o zwycięstwo w Pucharze Challenge zapowiada się bardzo emocjonująco. Projekt Warszawa ma realne szanse na wygraną. Zespół ten po raz drugi wystąpi w finale tych rozgrywek. Wcześniej dokonał tego w 2012 roku jako AZS Politechnika Warszawska. Wtedy lepsi okazali się siatkarze Tytanu AZS Częstochowa.