Siatkarki Chemika Police z Pucharem Polski po dramatycznym boju

Strona głównaSiatkówkaSiatkarki Chemika Police z Pucharem Polski po dramatycznym boju

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police wygrały 3:2 z ŁKS-em Commercecon Łódź i wywalczyły Puchar Polski. Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla łodzianek, które prowadziły już 2:0. Policzanki odwróciły jednak losy meczu i wygrały go 3:2. Dzięki temu w dramatycznych okolicznościach zdobyły 10. Puchar Polski w historii klubu. Finałowe starcie stało na bardzo wysokim poziomie.

O awans do finału nie było łatwo

Oba zespoły musiały się sporo natrudzić, aby awansować do wielkiego finału. Siatkarki Chemika Police w półfinale pokonały 3:1 Grot Budowlanych Łódź, a zawodniczki ŁKS-u Commercecon Łódź wygrały 3:2 po świetnym pojedynku z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Rzeszowianki broniły trofeum Pucharu Polski zdobytego przed rokiem.

Chemik odwrócił losy spotkania

Finałowy pojedynek doskonale rozpoczął się dla ŁKS-u Commercecon Łódź. Łodzianki pierwszą partię wygrały 25:21. Druga partia była jeszcze bardziej wyrównana. Kilka punktów przewagi wypracowały łodzianki, jednak w końcówce Chemik doszedł na remis 23:23. Ostatnie dwie akcje należały jednak do ŁKS-u. Zespół ten wygrał seta 25:23 i w wielkim finale prowadził już 2:0. Zwycięstwo w Pucharze Polski było o krok.

W trzeciego seta w końcu lepiej weszły zawodniczki prowadzone przez Radosława Wodzińskiego. Zaczęły od wyniku 3:0, jednak później gra się wyrównała. Kluczowe były punkty od stanu 17:17. Wtedy Chemik Police odskoczył na 20:17 i kontrolował partię. Policzanki wygrały 25:22 i powróciły do gry. Czwarta partia to już prawdziwy popis aktualnych mistrzyń Polski. Niepodzielnie królowały na boisku i zakończyły ją wygraną 25:15. Od stanu 0:2 doprowadziły do wyniku 2:2 i powróciły do gry o trofeum. W tie-breaku siatkarki z Polic poszły za ciosem. Doskonale rozegrały końcówkę i zakończyły seta 15:12. Dzięki temu w całym meczu wygrały 3:2 i zdobyły swój 10. Puchar Polski w historii. Najlepszą siatkarką meczu wybrano Jovanę Brakocević z Chemika.

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:15, 15:12)