STS KOD PROMOCYJNY

Siatkarki Developresu Rzeszów zdobyły Puchar Polski

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarki Developresu Rzeszów zdobyły Puchar Polski

Siatkarki Developresu Rzeszów sięgnęły po Puchar Polski. W turnieju finałowym rozgrywanym w Nysie pokonały IŁ Capital Legionovię Legionowo 3:0 w setach. Spory udział w triumfie miała Malwina Smarzek.

Drugie trofeum w historii

Dla siatkarek z Rzeszowa niedzielny triumf w Pucharze Polski oznaczał zdobycie drugiego trofeum w historii klubu. Przypomnijmy, że w 2021 roku wywalczyły Superpuchar Polski. Wróćmy jednak na chwilę do weekendowego wydarzenia. Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski rozpoczął się w sobotę 26 marca i został rozegrany w Nysie. Developres w półfinale pokonał ekipę Grot Budowlanych Łódź 3:1 w setach, natomiast siatkarki z Legionowa takim samym wynikiem zwyciężyły z E.Leclerc Moya Radomki Radom. Finałowe starcie odbyło się w niedzielne popołudnie. Rzeszowianki rozgromiły swoje przeciwniczki w trzech setach, wygrywając kolejno do 23, 19 i 18.

Spory udział Smarzek

Przy końcowym triumfie drużyny z Rzeszowa spory udział miała Malwina Smarzek, o której głośnym transferze z Lokomotiwu Kaliningrad możecie przeczytać tutaj. Zdobyła 15 punktów, co jest drugim, najlepszym wynikiem w zespole. O dwa „oczka” więcej zdobyła Kara Bajema. Zdobycie Pucharu Polski przez siatkarki Developresu z pewnością będzie świetnym prezentem zarówno dla nich samych, jak i dla ich kibiców z okazji 10-lecia klubu.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...