Siatkarki Developresu Rzeszów zdobyły Puchar Polski

Strona głównaSiatkówkaSiatkarki Developresu Rzeszów zdobyły Puchar Polski

Siatkarki Developresu Rzeszów sięgnęły po Puchar Polski. W turnieju finałowym rozgrywanym w Nysie pokonały IŁ Capital Legionovię Legionowo 3:0 w setach. Spory udział w triumfie miała Malwina Smarzek.

Drugie trofeum w historii

Dla siatkarek z Rzeszowa niedzielny triumf w Pucharze Polski oznaczał zdobycie drugiego trofeum w historii klubu. Przypomnijmy, że w 2021 roku wywalczyły Superpuchar Polski. Wróćmy jednak na chwilę do weekendowego wydarzenia. Turniej finałowy Tauron Pucharu Polski rozpoczął się w sobotę 26 marca i został rozegrany w Nysie. Developres w półfinale pokonał ekipę Grot Budowlanych Łódź 3:1 w setach, natomiast siatkarki z Legionowa takim samym wynikiem zwyciężyły z E.Leclerc Moya Radomki Radom. Finałowe starcie odbyło się w niedzielne popołudnie. Rzeszowianki rozgromiły swoje przeciwniczki w trzech setach, wygrywając kolejno do 23, 19 i 18.

Spory udział Smarzek

Przy końcowym triumfie drużyny z Rzeszowa spory udział miała Malwina Smarzek, o której głośnym transferze z Lokomotiwu Kaliningrad możecie przeczytać tutaj. Zdobyła 15 punktów, co jest drugim, najlepszym wynikiem w zespole. O dwa „oczka” więcej zdobyła Kara Bajema. Zdobycie Pucharu Polski przez siatkarki Developresu z pewnością będzie świetnym prezentem zarówno dla nich samych, jak i dla ich kibiców z okazji 10-lecia klubu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....