STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź w ćwierćfinale Pucharu CEV

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaSiatkarki Grot Budowlanych Łódź w ćwierćfinale Pucharu CEV

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź zgodnie z planem szybko uporały się z VDK Gent Dames z Belgii i awansowały do ćwierćfinału Pucharu CEV. Łodzianki najpierw wygrały 3:0 na wyjeździe, a we wtorek powtórzyły ten wynik przed własną publicznością. Potrzebowały do tego około godziny. Podopieczne Macieja Biernata nie pozostawiły rywalkom żadnych złudzeń i zasłużenie zameldowały się w najlepszej ósemce rozgrywek. 

Pewne zwycięstwo polskiego zespołu 

Już po losowaniu zawodniczki Grot Budowlanych Łódź stawiane były w roli faworytek do awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV. Potwierdziły do w pierwszym meczu rozgrywanym w belgijskiej Gandawie, gdzie 3:0 pokonały VDK Gent Dames. Przed własną publicznością miały tylko dopełnić formalności. W Łódź Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego były zdecydowanie lepsze od rywalek i ponownie wygrały z nimi 3:0. Zwycięstwo zostało odniesione w niewiele ponad godzinę, co tylko potwierdza dominację łodzianek. Były lepsze w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła. 

Pierwszy set to prawdziwa kanonada łodzianek z pola serwisowego. Zanotowały w nim aż osiem asów, dzięki czemu pewnie prowadziły kilkoma punktami. Ostatecznie partię zakończyły wynikiem 25:20. Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny. Świetnie w barwach Grot Budowlanych prezentowały się m.in.: Ewelina Polak, Melis Durul, Judyta Gawlak, czy też Julia Kąkol. W efekcie partia została wygrana 25:17 i już wtedy łodzianki zapewniły sobie awans do ćwierćfinału. Na potwierdzenie swojej przewagi w trzecim secie zwyciężyły 25:21 i zanotowały kolejne zwycięstwo do zera. Mecz potrwał dokładnie 64 minuty. 

Grot Budowlani Łódź – VDK Gent Dames 3:0 (25:20, 25:17, 25:21)

Z kim zagrają w ćwierćfinale?

Awans do 1/4 Pucharu CEV to spory sukces dla Grot Budowlanych Łódź. Teraz w spokoju mogą oczekiwać na wyłonienie swoich przeciwniczek na tym etapie. Polski zespół w ćwierćfinale zmierzy się z jedną z drużyn, które zajmą trzecie miejsce w swoich grupach Ligi Mistrzyń. Powinniśmy przekonać się o tym w najbliższych dniach. Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe odbędzie się w dniach 21-23 lutego. Rewanż tydzień później w Łódź Sport Arenie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...