Siatkarki Grot Budowlanych Łódź jedną nogą w ćwierćfinale Pucharu CEV

Strona głównaSiatkówkaSiatkarki Grot Budowlanych Łódź jedną nogą w ćwierćfinale Pucharu CEV

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź kapitalnie zaprezentowały się w Belgii i wygrały 3:0 z VDK Gent Dames. Dzięki temu znacznie zbliżyły się do awansu do ćwierćfinału prestiżowych europejskich rozgrywek Pucharu CEV. Aby przypieczętować awans, muszą zdobyć minimum dwa sety w domowym starciu, które zaplanowano na 7 lutego. Podopieczne Macieja Biernata będą faworytkami pojedynku w Łodzi.

Spotkanie pod kontrolą Budowlanych

Jeszcze przed wyjazdem do belgijskiej Gandawy faworytkami dwumeczu były siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Potwierdziły to już w pierwszym spotkaniu, dzięki czemu znacznie przybliżyły się do awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV. Mecz w Belgii od początku do końca układał się po myśli podopiecznych Macieja Biernata. W pierwszym secie szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi, a następnie umiejętnie ją utrzymywały. Dzięki temu zakończyły partię wynikiem 25:20

Początek drugiego seta był bardziej wyrównany, a gospodynie w pewnym momencie wyszły nawet na prowadzenie 7:4. Później do głosu doszły łodzianki i to one krok po kroku budowały przewagę. Kluczowe piłki rozegrano od stanu 14:13, gdy kolejne cztery oczka zapisano na koncie Grot Budowlanych. Zrobiło się 18:13, a przewaga została utrzymana do końca seta, który zakończył się wynikiem 25:18. Dobrze w tej części gry wyglądała m.in. Monika Fedusio, która grała na wysokiej skuteczności w ataku.

Trzeci set to kontynuacja popisu łodzianek. Od razu zaczęły go od serii punktowej i prowadzenia 5:0. To ustawiło partię, która była w pełni kontrolowana przez napędzone siatkarki polskiego zespołu. W efekcie set ten również zakończył się wynikiem 25:18, a całe spotkanie zespół Grot Budowlani Łódź wygrał 3:0 i zbliżył się do awansu do ćwierćfinału CEV Cup

VDK Gent Dames – Grot Budowlani Łódź 0:3 (20:25, 18:25, 18:25)

Przypieczętować awans w Łodzi

Po wysokiej wygranej w Łodzi, tym razem Grot Budowlanym do awansu wystarczą już tylko dwa sety zdobyte przed własną publicznością. Oczywiście podopieczne Macieja Biernata zagrają u siebie o zwycięstwo i będą zdecydowanymi faworytkami. Na wyciągnięcie ręki mają awans do najlepszej ósemki rozgrywek Pucharu CEV. Rewanżowe starcie rozpocznie się o godzinie 18:00 w środę 7 lutego w Łodzi