Siatkarki Grot Budowlanych Łódź z pewnym zwycięstwem w Pucharze CEV

Strona głównaSiatkówkaSiatkarki Grot Budowlanych Łódź z pewnym zwycięstwem w Pucharze CEV

Zawodniczki Grot Budowlanych Łódź kapitalnie rozpoczęły zmagania w 1/16 Pucharu CEV. Przed własną publicznością bez większych problemów pokonały 3:0 CSO Voluntari 2005 z Rumunii. Spotkanie od początku do końca toczone było pod dyktando polskiego zespołu. Podopieczne Macieja Biernata grały bardzo pewnie i ani przez moment nie pozwoliły rywalkom na zbliżenie się do walki o setowe zwycięstwo. Rewanż odbędzie się 21 grudnia, a łodzianki do awansu potrzebują wygrania minimum dwóch setów w Rumunii.

Obawy były nieuzasadnione

Choć eksperci i bukmachery w roli faworytek tego dwumeczu stawiali zespół Budowlanych Łódź, to jednak kibice mogli mieć pewne obawy. Czwarta drużyna ubiegłego sezonu polskiej ligi walczyła z jedną z czołowych drużyn w Rumunii. Pierwszy set w wykonaniu podopiecznych Macieja Biernata był najspokojniejszy, a rywalki wiele nie odstawały. Końcówka należała jednak do gospodyń, które pokazały swoje doświadczenie i umiejętności. Wygrały partię 25:21 i udanie rozpoczęły mecz.

Napędzone zwycięstwem w pierwszym secie siatkarki Grot Budowlanych Łódź przejęły pełną kontrolę nad meczem. Drugi i trzeci set to prawdziwy popis łodzianek. W drugiej partii bardzo szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Z czasem jeszcze ją powiększały i ostatecznie wygrały 25:16. Jeszcze bardziej jednostronny był trzeci set, który zakończył się kilkunastopunktową różnicą. To była pełna dominacja drużyny prowadzonej przez Macieja Biernata. Partia zakończyła się 25:11, a zespól z Łodzi zasłużenie wygrał 3:0 i zbliżył się do awansu do 1/8 finału Pucharu CEV w siatkówce kobiet. Do tego potrzebuje wygrania minimum dwóch setów w Rumunii. Spotkanie rewanżowe z CSO Voluntari 2005 zaplanowano na 21 grudnia

Grot Budowlani Łódź – CSO Voluntari 2005 3:0 (25:21, 25:16, 25:11)

CV Gran Canaria potencjalnym rywalem

Jeżeli polski zespół przejdzie Rumunki, to w kolejnej fazie spotka się z hiszpańską CV Gran Canaria. Drużyna z Wysp Kanaryjskich jest już pewna awansu, ponieważ w 1/16 otrzymała wolny los. W związku z tym w 1/8 finału wystąpi bez wcześniejszej gry. Mecze tej fazy rozgrywek odbędą się w styczniu 2023 roku.