Siatkarki ŁKS-u Łódź odwróciły losy meczu w Rzeszowie. Remis w finale

Strona głównaSiatkówkaSiatkarki ŁKS-u Łódź odwróciły losy meczu w Rzeszowie. Remis w finale

Siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź zanotowały kapitalny come back w drugim meczu serii finałowej. Przegrywały już 0:2 i ostatecznie wygrały 3:2 na wyjeździe z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Dzięki temu wyrównały stan wielkiego finału na 1:1. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Niestety w tie-breaku poważnie wyglądającej kontuzji doznała Zuzanna Górecka. Reprezentantka Polski opuściła boisko na noszach. Trzeci mecz finału odbędzie się w środę 10 maja.

Świetny początek Developresu

Początek meczu należał do podopiecznych Stephane’a Antigi. Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów miały pełną kontrolę nad pojedynkiem i zasłużenie wygrały dwa pierwsze sety. W obu rywalki były tylko tłem. Pierwsze dwie partie zakończyły sie wynikami 25:13 i 25:18. Wydawało się, że lada chwila rzeszowianki wygrają trzeci set i wyjdą w serii finałowej na prowadzenie 2:0. Tak się jednak nie stało, a kapitalny come back zanotowały siatkarki ŁKS-u Commercecon Łódź.

Udany powrót łodzianek

Trzeci set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Gospodynie prowadziły już 17:14. Zawodniczki ŁKS-u odwróciły jednak losy tego seta i wygrały go na przewagi 26:24. Dzięki temu złapały oddech i zaczęły grać jeszcze pewniej. Czwarty set rozgrywany był punkt za punkt do stanu 17:17. Wtedy serię kilku punktów zanotowały podopieczne Alessandro Chiappiniego. Po chwili zrobiło się 20:17. Łodzianki tej przewagi nie zmarnowały. Wygrały 25:23 i doprowadziły do remisu 2:2

O losach drugiego meczu finałowego miał zadecydować tie-break. Tego lepiej zaczęły rzeszowianki, które prowadziły już 3:0 i 5:1. Wtedy w ich grze coś się zablokowało. Przewagę ponownie zyskał ŁKS Commercecon Łódź. Skończyło się 15:12 i łodzianki wyrównały stan rywalizacji o mistrzostwo Polski. Niestety w tie-breaku doszło do groźnie wyglądającej kontuzji Zuzanny Góreckiej. Reprezentantka Polski opuściła boisko na noszach. Trzymamy kciuki za to, aby uraz nie okazał się poważny. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Valentinę Diouf z ŁKS-u. Do dwóch meczach jest 1:1. Trzecie spotkanie w serii odbędzie się 10 maja w Łodzi

Developres Bella Dolina Rzeszów – ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (25:13, 25:18, 24:26, 23:25, 12:15)