STS KOD PROMOCYJNY

Polscy siatkarze rozpoczynają turniej Ligi Narodów w Gdańsku

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówPolscy siatkarze rozpoczynają turniej Ligi Narodów w Gdańsku

Polscy siatkarze mają na swoim koncie siedem zwycięstw w Siatkarskiej Lidze Narodów. Trzeci etap turnieju przenosi się do Gdańska, więc biało-czerwoni zagrają przed własną publicznością.

Cztery mecze w Gdańsku

Dobrą wiadomością jest fakt, że Polacy dzięki kompletowi zwycięstw w Sofii zapewnili sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Bolonii. Na osiem meczów wygrali siedem i ulegli tylko reprezentacji Włoch. Teraz Siatkarska Liga Narodów przenosi się do Gdańska, gdzie nasza kadra rozegra cztery spotkania.

  • 05.07 (20:00) Iran – Polska
  • 07.07 (20:00) Polska – Chiny
  • 09.07 (20:00) Polska – Holandia
  • 10.07 (20:00) Polska – Słowenia

Skład reprezentacji Polski na turniej Ligi Narodów w Gdańsku

Stabilna sytuacja reprezentacji Polski pozwoli selekcjonerowi na sprawdzenie zawodników z zaplecza pierwszego zespołu.

  • Rozgrywający: Marcin Janusz, Jan Firlej
  • Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek, Karol Butryn
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Jakub Kochanowski
  • Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz
  • Libero: Paweł Zatorski, Jakub Popiwczak
  • Trener: Nikola Grbić

Święto polskiej siatkówki

Liga Narodów w Gdańsku to dla kibiców prawdziwe święto polskiej siatkówki. Na środę i piątek, czyli kolejno 6 i 8 lipca nasi reprezentanci mają zaplanowaną przerwę regeneracyjną. W tym miejscu warto krótko wspomnieć o najbliższych rywalach. Iran i Słowenia to reprezentacje, które w przeszłości potrafiły sprawić problemy biało-czerwonym. Pojedynki z Chinami i Holendrami także zapowiadają się ciekawie. W przypadku reprezentacji Chin to Polacy mają lepszy bilans meczów bezpośrednich i będą faworytami.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...