STS KOD PROMOCYJNY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z nowym trenerem

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaZAKSA Kędzierzyn-Koźle z nowym trenerem

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, czyli aktualny Mistrz Polski w siatkówce, ogłosił nazwisko nowego trenera. Klub poprowadzi Tuomas Sammelvuo.

Rozstanie z Cretu

Poprzedni sezon dla klubu z Kędzierzyna-Koźla był naprawdę udany. Gheorghe Cretu zdobył z drużyną nie tylko mistrzostwo Polski, ale także Puchar Polski. Nie zapominamy także o triumfie w prestiżowych rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów. Z pewnością decyzja, jaką podjął Cretu w związku z rozstaniem, była bolesna dla ZAKSY, jednak włodarze musieli skupić się na tym, by szybko znaleźć kogoś na jego miejsce.

Wybór padł na Sammelvuo

Od jakiegoś czasu w mediach pojawiały się spekulacje, że nowym trenerem ZAKSY zostanie Tuomas Sammelvuo, który jeszcze do maja bieżącego roku prowadził reprezentację Rosji. 1 sierpnia klub rozwiał wszelkie wątpliwości, publikując oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Tym samym, Fin wraca do drużyny, w której w sezonie 2009/2010 występował jako zawodnik. – Oczywiście były różne propozycje, ale kiedy pojawiło się zainteresowanie ze strony ZAKSY, to było dla mnie ważne. Tutaj jest coś, co można określić jako kultura zwyciężania. Grałem w tym klubie, więc jest to wielkim zaszczytem i przyjemnością, że będę pracował tu jako trener – przyznał Sammelvuo w rozmowie z przedstawicielami oficjalnej strony klubu.

Fin w 2019 roku wygrał z Rosją Ligę Narodów oraz zdobył srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...