Wielki wyczyn Developresu. Rzeszowianki w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówWielki wyczyn Developresu. Rzeszowianki w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Siatkarki Developresu Rzeszów w niesamowitym stylu pokonały francuskie Volero Le Cannet i awansowały do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń. Zespół z Polski przegrał pierwsze spotkanie 0:3. W rewanżu jednak Developres odwrócił losy dwumeczu, wygrywając 3:0 i doprowadzając do złotego seta. Ten również padł łupem rzeszowianek, które zameldowały się w ósemce najlepszych drużyn kobiecych w Europie.

Niesamowity powrót i wygrana 3:0

Przed meczem zawodniczki Developresu Rzeszów były w bardzo trudnym położeniu. Na wyjeździe we Francji przegrały z Volero Le Cannet 0:3. Tym samym przed własną publicznością musiały wygrać 3:0 lub 3:1, a następnie złotego seta. Zadanie było bardzo trudne, jednak siatkarki z Rzeszowa oraz ich kibice nie tracili nadziei. Spotkanie rozpoczęło się dla gospodyń doskonale. Podopieczne Stephane’a Antigi grały wyśmienicie i w pierwszym secie nie dały rywalkom żadnych szans, wygrywając aż 25:15. Zupełnie inny przebieg miała druga partia, która była bardzo wyrównana. Najpierw przewagę miały Francuzki, a następnie kontrolę przejęły rzeszowianki. W końcówce jednak gra toczyła się na przewagi i gospodynie musiały bronić dwóch piłek setowych. To się udało i wygrały 29:27.

W trzecim secie długo wyraźnie prowadziły siatkarki Volero Le Cannet. Było już 17:13, jednak wtedy nastąpiło przebudzenie Developresu. Siatkarki prowadzone przez Stephane’a Antigę doprowadziły do remisu, a w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrały 26:24, a całe spotkanie 3:0. Dzięki temu doprowadziły do złotego seta, który miał zadecydować o awansie do ćwierćfinału Ligi Mistrzyń.

Developres Bella Dolina Rzeszów – Volero Le Cannet 3:0 (25:15, 29:27, 26:24)

Złoty set na wagę awansu

Złotego seta nieco lepiej rozpoczęły rywalki, które w pewnym momencie prowadziły już 7:5. Przewaga nie była duża i bardzo szybko Developres doprowadził do remisu, a następnie wyszedł na prowadzenie. Przed własną publicznością siatkarki z Rzeszowa wyglądały bardzo pewnie i wygrały złotego seta 15:13. Dzięki temu w niesamowitym stylu odwróciły losy rywalizacji i zameldowały się w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Tam zagrają w dwumeczu z tureckim Eczacibasi Stambuł. Pierwszy mecz 14 marca w Rzeszowie.

złoty set: Developres Bella Dolina Rzeszów – Volero Le Cannet 15:13