Wielkie zwycięstwo polskich siatkarek z reprezentantkami Chin

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówWielkie zwycięstwo polskich siatkarek z reprezentantkami Chin

Polskie siatkarki zagrały świetne spotkanie i wygrały 3:0 z faworyzowanymi Chinkami w ramach swojego kolejnego meczu w Lidze Narodów. Tym samym podopieczne Stefano Lavariniego doskonale zareagowały na porażkę z Holenderkami, której doznały dzień wcześniej. W sobotę były nie do zatrzymania i górowały nad Chinkami w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Rywalki doznały pierwszej porażki w tegorocznych rozgrywkach. Dla Polek było to siódme zwycięstwo.

Świetna gra i piękne zwycięstwo

Biało-czerwone w meczu z Chinkami miały coś do udowodnienia. Dzień wcześniej nieoczekiwanie przegrały z Holenderkami i doznały swojej pierwszej porażki w tegorocznej Lidze Narodów. Teraz chciały potwierdzić, że był to tylko wypadek przy pracy. Polki od początku meczu z Azjatkami spisywały się doskonale. Pierwszy set na początku rozgrywany był punkt za punkt. W drugiej połowie partii przewagę zyskały biało-czerwone, które zdobyły kilka punktów więcej. Dzięki temu kontrolowały seta i zamknęły go wynikiem 25:20.

Od początku drugiego seta to Polki były z przodu. W końcówce jednak rywalki doprowadziły do remisu i końcówka była nerwowa. Podopieczne Stefano Lavariniego wytrzymały presję i wygrały 25:23. Rywalki nie dawały za wygraną i w trzeciej partii ponownie oglądaliśmy wyrównane starcie na najwyższym poziomie. Końcówka należała jednak do biało-czerwonych. Ponownie wypracowały sobie kilka punktów przewagi i bez większych problemów zamknęły seta 25:22 i wygrały mecz 3:0. W dobrych nastrojach zakończyły turniej Ligi Narodów rozgrywany w Hongkongu.

Polska –  Chiny 3:0 (25:20, 25:23, 25:22)

Kiedy kolejny turniej Ligi Narodów?

Polki są już o włos od awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów 2023, który w lipcu odbędzie się w amerykańskim Arlingron. Wydaje się, że tylko kataklizm mógłby odebrać im prawo gry wśród najlepszych z najlepszych. Przed nimi jeszcze jeden turniej fazy zasadniczej Ligi Narodów. Odbędzie się on w dniach 27 czerwca – 2 lipca w Suwon w Korei Południowej. Tam Polki zagrają z Amerykankami, Niemkami, Bułgarkami i reprezentantkami Korei Południowej.