ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata

Strona głównaSiatkówkaZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata

Władze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podjęły decyzję o tym, że ich zespół nie wystąpi w zaplanowanych na grudzień Klubowych Mistrzostwach Świata. Jako triumfator Ligi Mistrzów polski zespół otrzymał zaproszenie do udziału w turnieju w roli jednego z reprezentantów Europy. Turniej rozgrywany jest w Brazylii w dniach 7-11 grudnia, gdy kalendarz ZAKSY jest bardzo napięty. W związku z tym sztab szkoleniowy w konsultacji z władzami zespołu zrezygnował z występu w Klubowych Mistrzostwach Świata. 

Zdrowie zawodników jest ważniejsze

Po raz kolejny turniej rozgrywany jest w Brazylii, co nie jest zbyt korzystne z punktu widzenia europejskich drużyn. Podróż na drugi koniec świata na kilkudniowy turniej w środki sezonu ligowego zawsze wiąże się z dużym ryzykiem. To nie tylko zmiana strefy czasowe i wybicie z rytmu, ale także zwiększone ryzyko kontuzji. W obliczu tych wyzwan oraz napiętego harmonogramu pod koniec bieżącego roku, ZAKSA skupi się na rozgrywkach krajowych i Lidze Mistrzów. Tym samym zespól zmuszony został do zrezygnowania z udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata. Tego trofeum wciąż brakuje w gablocie ZAKSY, która będzie musiała na nie jeszcze trochę poczekać. Gdyby zawody te rozgrywano w Europie, to byłaby większa szansa na to, że zobaczymy w nich najlepszych siatkarzy Starego Kontynentu i aktualnych mistrzów Polski. 

Kto zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata?

Wciąż kompletowane jest zestawienie klubów, które wezmą udział w turnieju w Brazylii. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się: Sada Cruzeiro (mistrz Ameryki Południowej i gospodarz KMŚ), Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów), Paykan Tehran (mistrz Azji), Minas Tenis Clube (wicemistrz Ameryki Południowej) oraz Volei Campinas (trzecia drużyna Ameryki Południowej). Tym samym w zawodach zobaczymy tylko jedną europejską ekipę. Być może to skłoni FIVB do zastanowienia się nad sensem rozgrywanie tego typu zawodów na drugim końcu świata. Może kolejny turniej zostanie rozegrany już w Europie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień (oboje AKS OSW Olsztyn) mistrzami świata żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasie RS Venture! W Omanie dzisiaj rozegrano serię finałową,...

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń

Zawodniczki KTS Enei Siarkopol Tarnobrzeg wygrali 3:0 na wyjeździe z Etival Clairefontaine ASRTT. Tym samym z kompletem zwycięstw zakończyły zmagania grupowe w Lidze Mistrzyń...