STS KOD PROMOCYJNY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata

Władze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle podjęły decyzję o tym, że ich zespół nie wystąpi w zaplanowanych na grudzień Klubowych Mistrzostwach Świata. Jako triumfator Ligi Mistrzów polski zespół otrzymał zaproszenie do udziału w turnieju w roli jednego z reprezentantów Europy. Turniej rozgrywany jest w Brazylii w dniach 7-11 grudnia, gdy kalendarz ZAKSY jest bardzo napięty. W związku z tym sztab szkoleniowy w konsultacji z władzami zespołu zrezygnował z występu w Klubowych Mistrzostwach Świata. 

Zdrowie zawodników jest ważniejsze

Po raz kolejny turniej rozgrywany jest w Brazylii, co nie jest zbyt korzystne z punktu widzenia europejskich drużyn. Podróż na drugi koniec świata na kilkudniowy turniej w środki sezonu ligowego zawsze wiąże się z dużym ryzykiem. To nie tylko zmiana strefy czasowe i wybicie z rytmu, ale także zwiększone ryzyko kontuzji. W obliczu tych wyzwan oraz napiętego harmonogramu pod koniec bieżącego roku, ZAKSA skupi się na rozgrywkach krajowych i Lidze Mistrzów. Tym samym zespól zmuszony został do zrezygnowania z udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata. Tego trofeum wciąż brakuje w gablocie ZAKSY, która będzie musiała na nie jeszcze trochę poczekać. Gdyby zawody te rozgrywano w Europie, to byłaby większa szansa na to, że zobaczymy w nich najlepszych siatkarzy Starego Kontynentu i aktualnych mistrzów Polski. 

Kto zagra w Klubowych Mistrzostwach Świata?

Wciąż kompletowane jest zestawienie klubów, które wezmą udział w turnieju w Brazylii. Wśród zaproszonych zespołów znajdują się: Sada Cruzeiro (mistrz Ameryki Południowej i gospodarz KMŚ), Itas Trentino (finalista Ligi Mistrzów), Paykan Tehran (mistrz Azji), Minas Tenis Clube (wicemistrz Ameryki Południowej) oraz Volei Campinas (trzecia drużyna Ameryki Południowej). Tym samym w zawodach zobaczymy tylko jedną europejską ekipę. Być może to skłoni FIVB do zastanowienia się nad sensem rozgrywanie tego typu zawodów na drugim końcu świata. Może kolejny turniej zostanie rozegrany już w Europie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...