ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała XVII memoriał Arkadiusza Gołasia

Strona głównaSiatkówkaZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała XVII memoriał Arkadiusza Gołasia

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle triumfowali w XVII memoriale Arkadiusza Gołasia, który rozegrano w dniach 24-25 września w Zalasewie. Mistrzowie Polski i najlepszy klubowy zespół Europy pokonał w finale memoriału Aluron CMC Wartę Zawiercie. Spotkanie było niezwykle emocjonujące i zakończyło się dopiero w tie-breaku. Turniej rozgrywany jest ku pamięci tragicznie zmarłego w 2005 roku Arkadiusza Gołasia, który wówczas był jednym z najlepszych siatkarzy świata.

Wewnątrzpolskie starcie w finale

W wielkim finale XVII memoriału Arkadiusza Gołasia oglądaliśmy polskie starcie. Faworytami byli zawodnicy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i dobrze wywiązali się ze swojego zadania. Po pięciosetowym pojedynku wygrali 3:2, a wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Mecz od zwycięskiego seta rozpoczęła Warta Zawiercie. Kolejne dwa należały jednak do ZAKSY i wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:1. Tak się nie stało, bo zawiercianie postawili się faworytom i doprowadzili do remisu 2:2. W tie-breaku jednak było widać różnicę umiejętności na korzyść zawodników z Kędzierzyna-Koźla. Wygrali tie-breaka 15:8 i triumfowali w całym turnieju rozgrywanym w Zalasewie.

Mecz o brąz toczył się pomiędzy dwoma zagranicznymi drużynami. Na parkiecie spotkały się Barkom Każany Lwów i Berlin Recycling Volleys. Ostatecznie w czterech setach lepsi okazali się siatkarze z Ukrainy, którzy wygrali 3:1 i wywalczyli brązowy medal XVII memoriału Arkadiusza Gołasia. Najlepszym zawodnikiem turnieju został atakujący ZAKSY Łukasz Kaczmarek

Charytatywna gra

Oczywiście zwycięstwo było ważne, jednak nie był to jedyny cel rozgrywania turnieju. Zawody upamiętniają Arkadiusza Gołasia i są przy okazji szansą na zbieranie środków na cele charytatywne. Podczas memoriału przeprowadzano liczne licytacje. Wśród atrakcyjnych fantów znalazły się m.in.: brązowy medal Ligi Narodów, złoty medal Ligi Mistrzów, piłka z autografami siatkarzy, czy też koszulka ZAKSY z autografami. Organizatorom udało się zebrać sporą sumę, która zostanie przekazana na cele charytatywne.