STS KOD PROMOCYJNY

Co czeka Polaków w rajdach?

Autor: Joanna Sobczykiewicz

Rok 2022 zapowiada się wyjątkowo interesująco pod względem polskich załóg w rajdach samochodowych. Sprawdziliśmy, czyje losy będzie można śledzić w najbliższym czasie.

Kajetanowicz i Szczepaniak

Ubiegły sezon zapadnie w pamięć Kajetanowi Kajetanowiczowi i jego kibicom. Polak na siedem startów sześciokrotnie stawał na podium, z czego aż trzykrotnie wygrywając. W tym roku postawiono jeszcze trudniejsze zadanie przed Polakami, ponieważ decyzją FIA klasa WRC 2 połączyła się z WRC 3. Oznacza to bardziej wyrównaną konkurencję i rywalizację z zawodnikami, którzy mają doświadczenie w zespołach fabrycznych, a nawet w najwyższej klasie WRC. W 2022 roku zostanie rozegranych 13 rund.

Polski duet, czyli Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczną zmagania od trzeciej rundy mistrzostw świata, czyli od Rajdu Chorwacji, zaplanowanego na 21-24 kwietnia. Aby lepiej przygotować się do rywalizacji, wezmą udział także w Quatro River Rally Karlovac. To pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Chorwacji, odbywających się już w najbliższy weekend, tj. 26-27 marca. Zawody składają się z siedmiu odcinków o łącznej długości ponad 90 kilometrów. Polska załoga poprowadzi Škodę Fabia Rally2 EVO.

Marczyk i Gospodarczyk

O Mikołaju Marczyku i Szymonie Gospodarczyku pisaliśmy więcej w tym miejscu. Polską załogę czekają starty w WRC 2, a pierwszym przystankiem będzie wspomniany już Rajd Chorwacji. Aby się do niego dobrze przygotować, kierowcy wezmą udział w innym wydarzeniu. Wystartują bowiem w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Czech – KOWAX Valašská rally Valmez. Odbędzie się on 8-10 kwietnia. Marczyk i Gospodarczyk pojadą Škodą Fabia Rally2 evo w nowych, biało-czerwonych barwach.

Widłak i Dymurski / Bracia Kotarbowie

Igor Widłak i Daniel Dymurski w tym sezonie wystartowali już w Rajdzie Serras de Fafe, lecz musieli uznać wyższość dwóch innych załóg, tym samym kończąc zmagania w klasyfikacji ERC3 na 3. pozycji. Mniej szczęścia miała inna, polska ekipa. Bracia Kotarbowie (Łukasz i Tomasz) zakończyli występ w portugalskiej rundzie ERC na OS11, na którym urwali prawe tylne koło.

Obie, polskie załogi znalazły się na liście startowej do Rajdu Azorów, który odbędzie się od 25 do 27 marca.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...