Emocjonujący weekend w sportach motorowych z udziałem Kubicy i Kajetanowicza

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweEmocjonujący weekend w sportach motorowych z udziałem Kubicy i Kajetanowicza

Zapowiada się emocjonujący, długi weekend ze sportami motorowymi. A wszystko to za sprawą Roberta Kubicy, który weźmie udział w ośmiogodzinnym wyścigu WEC w Bahrajnie oraz Kajetana Kajetanowicza, walczącego w Rajdzie Japonii 2022.

Ostatnia runda Roberta Kubicy w 2022 roku

Robert Kubica i jego zespół Prema Orlen Team wezmą udział w ten weekend w ośmiogodzinnym wyścigu w Bahrajnie w ramach Długodystansowych Mistrzostw Świata. Po nieudanej rundzie w Japonii, ekipa liczy na szczęśliwe zakończenie cyklu.

Robert Kubica doskonale zna obiekt w Bahrajnie, ponieważ miał okazję ścigać się tam jeszcze w Formule 1. W 2008 roku zajął tam nawet miejsce na podium. Wróćmy jeszcze na chwilę do tego, co będzie się działo w najbliższych dniach. Na czwartek 10 listopada zaplanowano dwa treningi w Bahrajnie, na piątek 11 listopada trzeci trening i kwalifikacje. Start wyścigu z udziałem polskiego kierowcy zaplanowano na sobotę 12 listopada na godzinę 12:00 czasu polskiego.

A to przecież nie jedyny, polski akcent w Bahrajnie. W weekendzie wyścigowym weźmie udział także polski zespół Inter Europol Competition, dla którego sezon 2022 był raczej średnio udany. Ekipa z Jakubem Śmiechowskim już zapowiedziała przygotowania do startów w 2023 roku.

Rajd Japonii z udziałem Kajetanowicza

Fani rajdów samochodowych także znajdą coś dla siebie w ten weekend. Po 12 latach do kalendarza wraca bowiem Rajd Japonii, który tym razem zostanie rozegrany całkowicie na nawierzchni asfaltowej. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak co prawda już zagwarantowali sobie miejsce na podium na koniec sezonu, jednak wciąż mają szansę na mistrzowski tytuł w kategorii WRC2!

Rywalizacja rozpocznie się w czwartek 10 listopada i potrwa aż do niedzieli 13 listopada. Przypomnijmy, że Rajd Japonii to ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2022.

Źródło: Twitter @TeamOrlen.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...

Męczarnie i szczęście z Argentyną. Jak będzie z Francją? Echa meczu reprezentacji Polski

Ponad 14 milionów widzów oglądało w telewizji mecz Polski z Argentyną. Spora część, tak jak drużyna, cieszyła się z awansu. Nie brakuje jednak takich,...