Emocjonujący weekend w sportach motorowych z udziałem Kubicy i Kajetanowicza

Autor
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweEmocjonujący weekend w sportach motorowych z udziałem Kubicy i Kajetanowicza

Zapowiada się emocjonujący, długi weekend ze sportami motorowymi. A wszystko to za sprawą Roberta Kubicy, który weźmie udział w ośmiogodzinnym wyścigu WEC w Bahrajnie oraz Kajetana Kajetanowicza, walczącego w Rajdzie Japonii 2022.

Ostatnia runda Roberta Kubicy w 2022 roku

Robert Kubica i jego zespół Prema Orlen Team wezmą udział w ten weekend w ośmiogodzinnym wyścigu w Bahrajnie w ramach Długodystansowych Mistrzostw Świata. Po nieudanej rundzie w Japonii, ekipa liczy na szczęśliwe zakończenie cyklu.

Robert Kubica doskonale zna obiekt w Bahrajnie, ponieważ miał okazję ścigać się tam jeszcze w Formule 1. W 2008 roku zajął tam nawet miejsce na podium. Wróćmy jeszcze na chwilę do tego, co będzie się działo w najbliższych dniach. Na czwartek 10 listopada zaplanowano dwa treningi w Bahrajnie, na piątek 11 listopada trzeci trening i kwalifikacje. Start wyścigu z udziałem polskiego kierowcy zaplanowano na sobotę 12 listopada na godzinę 12:00 czasu polskiego.

A to przecież nie jedyny, polski akcent w Bahrajnie. W weekendzie wyścigowym weźmie udział także polski zespół Inter Europol Competition, dla którego sezon 2022 był raczej średnio udany. Ekipa z Jakubem Śmiechowskim już zapowiedziała przygotowania do startów w 2023 roku.

Rajd Japonii z udziałem Kajetanowicza

Fani rajdów samochodowych także znajdą coś dla siebie w ten weekend. Po 12 latach do kalendarza wraca bowiem Rajd Japonii, który tym razem zostanie rozegrany całkowicie na nawierzchni asfaltowej. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak co prawda już zagwarantowali sobie miejsce na podium na koniec sezonu, jednak wciąż mają szansę na mistrzowski tytuł w kategorii WRC2!

Rywalizacja rozpocznie się w czwartek 10 listopada i potrwa aż do niedzieli 13 listopada. Przypomnijmy, że Rajd Japonii to ostatnia runda Rajdowych Mistrzostw Świata 2022.

Źródło: Twitter @TeamOrlen.
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Polacy w UFC, czyli kto reprezentuje biało-czerwone barwy w największej organizacji MMA na świecie

Marzeniem większości zawodników mieszanych sztuk walki jest angaż w federacji UFC. To największa i najbardziej prestiżowa organizacja MMA na świecie, w której występują tylko...