Eryk Goczał i Marek Goczał ponownie na podium etapu Dakaru. Do lidera jednak tracą

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweEryk Goczał i Marek Goczał ponownie na podium etapu Dakaru. Do lidera...

Kierowcy Energylandia Rally Team praktycznie na każdym etapie tegorocznego Dakaru znajdują się na podium. Tak też było na 11. odcinku wyścigu, gdzie drugie miejsce zajął 18-letni Eryk Goczał, a na trzeciej pozycji finiszował jego ojciec Marek Goczał. Niestety w klasyfikacji generalnej klasy SSV ponieśli straty do lidera, ponieważ etap ten padł łupem prowadzącego Litwina Rokasa Baciuski z Red Bull Can-Am Factory Team. Etap na szóstej pozycji ukończył Michał Goczał. 

Młody Eryk Goczał zachwyca i wciąż jest blisko lidera

Ogromne słowa uznania należą się młodemu Erykowi Goczałowi. Debiutant i najmłodszy uczestnik w historii Rajdu Dakar jedzie naprawdę świetnie. Na 11. etapie stracił tylko 37 sekund do najlepszej załogi. Ostatecznie musiał uznać wyższość Litwina Rokasa Baciuski i jego pilota Oriola Vidala Montijano z Hiszpanii. Eryk Goczał również jedzie z pilotem z Hiszpanii, a jego partnerem jest Oriol Mena. Po zajęciu drugiej pozycji na etapie Polak utrzymał pozycję wicelidera klasy SSV na Dakarze. Na trzy etapy do końca do Baciuski traci 4 minuty i 17 sekund. 

Marek Goczał wskoczył na podium generalki

Niemal równo dwie minuty za swoim synem w czwartek finiszował Marek Goczał i zajął trzecie miejsce. Doświadczony zawodnik jedzie w parze z pilotem Maciejem Martonem i również reprezentuje barwy ekipy Energylandia Rally Team. Tym razem do Baciuski stracili trochę ponad 2,5 minuty. Nieoczekiwanie na tym odcinku poważne problemy mieli Hiszpanie Gerard Farres Guell i Diego Ortega Gil. Stracili oni blisko godzinę do zwycięzcy, dzięki czemu Marek Goczał przeskoczył ich w generalce, gdzie zajmuje już trzecie miejsce. Do Baciuski traci niespełna 14,5 minuty. 

Szósta pozycja Michała Goczała

Stabilną formę prezentuje również Michał Goczał. Wujek Eryka jedzie w duecie z Szymonem Gospodarczykiem. Tym razem duet ten finiszował na szóstej pozycji ze stratą trochę ponad czterech minut do najlepszych. Pozwoliło im to przesunąć się o kolejne dwie pozycje w generalce, gdzie są już na ósmej pozycji. Niestety do kolejnej załogi tracą około 1,5 godziny i wydaje się, że utrzymanie ósmego miejsca powinno być ich priorytetem na ostatnie trzy etapy. Kolejny odcinek już 13 stycznia, gdy kierowców czeka odcinek specjalny o długości 183 kilometrów. Cały etap z Empty Quarter Marathon do Shaybah liczy 375 kilometrów. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...