STS KOD PROMOCYJNY

Eryk Goczał i Marek Goczał ponownie na podium etapu Dakaru. Do lidera jednak tracą

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweEryk Goczał i Marek Goczał ponownie na podium etapu Dakaru. Do lidera...

Kierowcy Energylandia Rally Team praktycznie na każdym etapie tegorocznego Dakaru znajdują się na podium. Tak też było na 11. odcinku wyścigu, gdzie drugie miejsce zajął 18-letni Eryk Goczał, a na trzeciej pozycji finiszował jego ojciec Marek Goczał. Niestety w klasyfikacji generalnej klasy SSV ponieśli straty do lidera, ponieważ etap ten padł łupem prowadzącego Litwina Rokasa Baciuski z Red Bull Can-Am Factory Team. Etap na szóstej pozycji ukończył Michał Goczał. 

Młody Eryk Goczał zachwyca i wciąż jest blisko lidera

Ogromne słowa uznania należą się młodemu Erykowi Goczałowi. Debiutant i najmłodszy uczestnik w historii Rajdu Dakar jedzie naprawdę świetnie. Na 11. etapie stracił tylko 37 sekund do najlepszej załogi. Ostatecznie musiał uznać wyższość Litwina Rokasa Baciuski i jego pilota Oriola Vidala Montijano z Hiszpanii. Eryk Goczał również jedzie z pilotem z Hiszpanii, a jego partnerem jest Oriol Mena. Po zajęciu drugiej pozycji na etapie Polak utrzymał pozycję wicelidera klasy SSV na Dakarze. Na trzy etapy do końca do Baciuski traci 4 minuty i 17 sekund. 

Marek Goczał wskoczył na podium generalki

Niemal równo dwie minuty za swoim synem w czwartek finiszował Marek Goczał i zajął trzecie miejsce. Doświadczony zawodnik jedzie w parze z pilotem Maciejem Martonem i również reprezentuje barwy ekipy Energylandia Rally Team. Tym razem do Baciuski stracili trochę ponad 2,5 minuty. Nieoczekiwanie na tym odcinku poważne problemy mieli Hiszpanie Gerard Farres Guell i Diego Ortega Gil. Stracili oni blisko godzinę do zwycięzcy, dzięki czemu Marek Goczał przeskoczył ich w generalce, gdzie zajmuje już trzecie miejsce. Do Baciuski traci niespełna 14,5 minuty. 

Szósta pozycja Michała Goczała

Stabilną formę prezentuje również Michał Goczał. Wujek Eryka jedzie w duecie z Szymonem Gospodarczykiem. Tym razem duet ten finiszował na szóstej pozycji ze stratą trochę ponad czterech minut do najlepszych. Pozwoliło im to przesunąć się o kolejne dwie pozycje w generalce, gdzie są już na ósmej pozycji. Niestety do kolejnej załogi tracą około 1,5 godziny i wydaje się, że utrzymanie ósmego miejsca powinno być ich priorytetem na ostatnie trzy etapy. Kolejny odcinek już 13 stycznia, gdy kierowców czeka odcinek specjalny o długości 183 kilometrów. Cały etap z Empty Quarter Marathon do Shaybah liczy 375 kilometrów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...