STS KOD PROMOCYJNY

Eryk Goczał najlepszy na 4. etapie Dakaru. Poważne problemy jego ojca

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweEryk Goczał najlepszy na 4. etapie Dakaru. Poważne problemy jego ojca

Zaledwie 18-letni Eryk Goczał wygrał czwarty etap Rajdu Dakar 2023 w klasie SSV. To już drugie zwycięstwo etapowe nastolatka z Polski w jego premierowym starcie w Dakarze. Młody Polak jedzie w duecie z Hiszpanem Oriolem Meną. Dobry wynik sprawił, że przesunęli się na pozycję wiceliderów klasy SSV. Niestety o sporym pechu może mówić dotychczasowy lider Marek Goczał, który prywatnie jest ojcem Eryka. Na trasie zderzył się z inną załogą i wiele stracił. W generalce spadł poza podium. 

Świetna jazda Eryka Goczała

Czwarty etap Rajdu Dakar 2023 był o wiele spokojniejszy pod względem warunków atmosferycznych. Kierowcy mogli postawić na szybką i komfortową jazdę. W takich warunkach najlepiej w klasie SSV zaprezentował się Eryk Goczał z pilotem Oriolem Meną. Nastolatek z Polski jeździ w barwach Energylandia Rally Team i sięgnął po swoje drugie etapowe zwycięstwo w tegorocznym wyścigu. Linię mety minął z czasem 5:18:41 i o 0:03:29 wyprzedził drugi duet na mecie Guell i Gil z South Racing Can-Am. Miejsce na najniższym stopniu podium zajął wujek Eryka Michał Goczał, który jedzie w duecie z Szymonem Gospodarczykiem. Do najlepszych stracili niespełna siedem minut. 

Olbrzymi pech Marka Goczała

Olbrzymi pech na czwartym etapie spotkał Marka Goczała, który jedzie z pilotem Maciejem Martonem. Dotychczasowy lider Rajdu Dakar już na samym początku zderzył się z inną załogą podczas próby pokonania wydmy. Tym samym uszkodził swój pojazd i nie mógł osiągnąć dobrego rezultatu. Ostatecznie do mety dojechał ponad 45 minut za najlepszymi. Przez to stracił pozycję lidera. W klasyfikacji generalnej klasy SSV spadł na czwarte miejsce i traci do prowadzących de Oliveira i Justo ponad 28 minut. Jeżeli auto uda się doprowadzić do dobrej kondycji, to Polaka stać jeszcze na włączenie się do walki o miejsce na podium, a nawet o zwycięstwo w całym wyścigu. 

Eryk Goczał drugi w generalce

Na nieszczęściu Marka Goczała skorzystał jego syn Eryk. Po wygraniu etapu przesunął się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W niej traci do liderów niewiele ponad 14 minut. Jeżeli utrzyma dotychczasowe tempo, to może zagrozić najlepszym. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...