Grzegorz Grzyb zwycięzcą Rajdu Małopolski. Jarosław Szeja wypadł z trasy

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweGrzegorz Grzyb zwycięzcą Rajdu Małopolski. Jarosław Szeja wypadł z trasy

Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2) sięgnął po zwycięstwo w Rajdzie Małopolski, który był czwartą rundą cyklu rajdowych samochodowych mistrzostw Polski. Dzięki temu powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej, a do zakończenia zmagań pozostały jeszcze trzy rundy. O sporym pechu może mówić Jarosław Szeja, który długo prowadził w Rajdzie Małopolski. Niestety na 9. odcinku specjalnym wypadł z trasy i zanotował groźnie wyglądający wypadek. 

Jarosław Szeja może mówić o pechu 

Długo nie zanosiło się na to, że Grzegorz Grzyb wygra Rajd Małopolski. Jeszcze przed 9. odcinkiem specjalnym zajmował drugie miejsce i tracił blisko 24 sekundy do lidera. Tym był Jarosław Szeja (Hyundai I20 Rally2). Niestety kierowca ten jadący z pilotem Marcinem Szeją wypadł z trasy na jednym z zakrętów. Ich samochód kilkakrotnie przekoziołkował i wszystko wyglądało bardzo groźnie. Odcinek specjalny został przerwany, a poszkodowani zostali niezwłocznie przetransportowani do szpitali. Jarosław Szeja może mówić o sporym pechu, ponieważ był na najlepszej drodze do odniesienia swojego pierwszego zwycięstwa w karierze w cyklu rajdowych samochodowych mistrzostw Polski.

Grzegorz Grzyb powiększa swoją przewagę

Na pechu konkurenta skorzystali Grzegorz Grzyb i jadący z nim pilot Adam Binięda. Na dwóch pozostałych odcinkach specjalnych zajmował drugie i trzecie miejsce. Dzięki temu utrzymał prowadzenie i wygrał Valvoline Rajd Małopolski. To czwarta runda tegorocznego cyklu rajdowych samochodowych mistrzostw Polski. Wcześniej kierowcy ścigali się w Rajdzie Świdnickim, Orlen 79. Rajdzie Polski i 42. Rajdzie Podlaskim. Do zakończenia zmagań pozostały jeszcze trzy imprezy: Rajd Rzeszowski, Rajd Śląska i Rajd Wisły. 

Drugie miejsce w Rajdzie Małopolski zajęła załoga Volkswagen Polo GTI R5 Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, którzy stracili do zwycięzcy niespełna 13 sekund. Na trzecim miejscu podium zameldowała się ekipa Skoda Fabia Rally2 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski. Doskonale zaprezentowali się na dwóch ostatnich odcinkach specjalnych, które wygrali. Kolejny w kalendarzu Rajd Rzeszowski odbędzie się już w sierpniu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...