Kacper Wróblewski wygrał 68. Rajd Wisły. Znamy komplet medalistów mistrzostw Polski

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKacper Wróblewski wygrał 68. Rajd Wisły. Znamy komplet medalistów mistrzostw Polski

Ostatnia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski zakończyła się zwycięstwem duetu Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. To oni wygrali 68. Rajd Wisły. Drugie miejsce zajęli Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski, dzięki czemu przypieczętowali wicemistrzostwo Polski. Trzecie miejsce w Rajdzie Wisły zajęli Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot i rzutem na taśmę wskoczyli na trzecie miejsce w całym cyklu. Już wcześniej mistrzostwo Polski zapewnili sobie Grzegorz Grzyb i Adam Binięda.

Wielkie emocje i pech Płachytki i Fiołka

Choć znaliśmy już rajdowych mistrzów Polski, to jednak w Rajdzie Wisły mieliśmy poznać pozostałych medalistów cyklu. O tytuł wicemistrzowski walczyły duety Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski oraz Sylwester Płachytka i Rafał Fiołek. Niestety ten drugi duet spotkał spory pech. Ich auto wypadło z trasy na OS 3 i nie byli w stanie kontynuować jazdy. Dzięki temu pewni wicemistrzostwa Polski byli Byśkiniewicz i Siatkowski. Do końca 68. Rajdu Wisły jechali bardzo dobrze i ostatecznie zajęli w nim drugie miejsce. Na pechu rywali skorzystali też Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot. Zajęli trzecie miejsce w Rajdzie Wisły i rzutem na taśmę wywalczyli brązowy medal mistrzostw Polski. Już wcześniej pewni złotego medali byli Grzegorz Grzyb i Adam Binięda. Duetu tego zabrakło w Rajdzie Wisły.

Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel najlepsi w Rajdzie Wisły

Od początku tegorocznej edycji Rajdu Wisły najlepiej spisywali się w nim Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel. Jechali pewnie i ze sporą przewagą zwyciężyli. Załoga jadąca w aucie Skoda Fabia Rally2 Evo wygrała klasyfikację końcową z przewagą blisko 1,5 minuty nad kolejnymi rywalami. Ekipa Orlen Team wygrała aż 9 z 11 odcinków specjalnych. Dla Kacpra Wróblewskiego i Jakuba Wróbla była to druga wygrana z rzędu runda mistrzostw Polski. Co ciekawe, wystąpili oni tylko w trzech ostatnich rundach i zainkasowali w nich aż 99 punktów. Dawałoby im to piąte miejsce w cyklu, jednak nie zostaną w nim uwzględnieni. W klasyfikacji znajdują się tylko załogi, które przejechały minimum cztery rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.