STS KOD PROMOCYJNY

Kajetan Kajetanowicz dobrze rozpoczął Rajd Meksyku

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKajetan Kajetanowicz dobrze rozpoczął Rajd Meksyku

Kajetan Kajetanowicz udanie rozpoczął tegoroczną edycję Rajdu Meksyku. Polak wraz z Maciejem Szczepaniakiem po czwartkowych zmaganiach znaleźli się na trzeciej pozycji w kategorii WRC2, tracąc 2,6 sekundy do fińskiego duetu liderów.

Inauguracja w Meksyku

Polska załoga w składzie Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak właśnie w Meksyku zainauguruje sezon w rajdowych mistrzostwach świata. Przed Polakami kilka wyzwań, ponieważ zmaganiom towarzyszy bardzo wysoka temperatura i spore wysokości, po których przyjdzie się ścigać. Biało-czerwoni są jednak na nie gotowi. W czwartek został rozegrany odcinek testowy, który Kajetanowicz i Szczepaniak wykorzystali na sprawdzenie ustawień auta przed głównym sprawdzianem, nie przywiązując większej uwagi do osiąganych czasów.

Polacy w czołowej trójce

Oficjalna inauguracja rajdu nastąpiła kilka godzin później przy trasie miejskiego odcinka specjalnego w Guanajuato, wokół którego zebrała się spora grupa sympatyków tych zmagań. Walka trwała w trakcie prób Street Stage GTO 1 oraz 2. Biało-czerwony duet Orlen Team Rally w pierwszym odcinku zanotował świetny, trzeci czas, z kolei w drugim był czwarty. Dało to Polakom trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii WRC2. Strata do liderów jest niewielka, ponieważ wynosi zaledwie 2,6 sekundy. Piątkowy etap rajdu rozpocznie się w piątek 17 marca o godzinie 15:48 czasu polskiego.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...