Kajetan Kajetanowicz dobrze rozpoczął Rajd Meksyku

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKajetan Kajetanowicz dobrze rozpoczął Rajd Meksyku

Kajetan Kajetanowicz udanie rozpoczął tegoroczną edycję Rajdu Meksyku. Polak wraz z Maciejem Szczepaniakiem po czwartkowych zmaganiach znaleźli się na trzeciej pozycji w kategorii WRC2, tracąc 2,6 sekundy do fińskiego duetu liderów.

Inauguracja w Meksyku

Polska załoga w składzie Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak właśnie w Meksyku zainauguruje sezon w rajdowych mistrzostwach świata. Przed Polakami kilka wyzwań, ponieważ zmaganiom towarzyszy bardzo wysoka temperatura i spore wysokości, po których przyjdzie się ścigać. Biało-czerwoni są jednak na nie gotowi. W czwartek został rozegrany odcinek testowy, który Kajetanowicz i Szczepaniak wykorzystali na sprawdzenie ustawień auta przed głównym sprawdzianem, nie przywiązując większej uwagi do osiąganych czasów.

Polacy w czołowej trójce

Oficjalna inauguracja rajdu nastąpiła kilka godzin później przy trasie miejskiego odcinka specjalnego w Guanajuato, wokół którego zebrała się spora grupa sympatyków tych zmagań. Walka trwała w trakcie prób Street Stage GTO 1 oraz 2. Biało-czerwony duet Orlen Team Rally w pierwszym odcinku zanotował świetny, trzeci czas, z kolei w drugim był czwarty. Dało to Polakom trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii WRC2. Strata do liderów jest niewielka, ponieważ wynosi zaledwie 2,6 sekundy. Piątkowy etap rajdu rozpocznie się w piątek 17 marca o godzinie 15:48 czasu polskiego.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...

Magda Linette i Bernarda Pera pokonały obrończynie tytuły i są w ćwierćfinale w Miami

Magda Linette i Bernarda Pera awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej w Miami Open 2023. W 1/8 finału w dwóch setach pokonały obrończynie tytułu sprzed...