Kajetan Kajetanowicz na podium Rajdu Centralnej Europy w klasie WRC 2

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKajetan Kajetanowicz na podium Rajdu Centralnej Europy w klasie WRC 2

Kajetan Kajetanowicz wspólnie z pilotem Maciejem Szczepaniakiem stanęli na podium Rajdu Centralnej Europy w klasie WRC 2. Załoga ORLEN Rally Team finiszowała w trudnych zmaganiach na trzecim miejscu. Również trzecie miejsce Kajetanowicz i Szczepaniak zajęli w zestawieniu WRC 2 Challenger. Rajd Centralnej Europy był dla nich debiutem w nowym aucie na asfalcie. W klasyfikacji generalnej WRC zajęli 12. miejsce.

Cenne podium załogi ORLEN Rally Team

Od początku Rajdu Centralnej Europy Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak spisywali się bardzo dobrze. Plasowali się w czołówce klasy WRC 2 i do końca walczyli o podium. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce ze stratą trochę ponad dwóch minut do najlepszej załogi. Zmagania w klasie wygrani Francuzi Ciamin Nicolas i Roche Yannick. Drugie miejsce ze stratą ponad pół minuty do zwycięzców zajęli Czesi Cais Erik i Trunkát Daniel. Z dobrej strony pokazała się również załoga Mikołaj Marczyk i Daniel Dymurski, która finiszowała na piątej pozycji. Co ciekawe, siedem pierwszych załóg w klasie WRC 2 jechało w aucie Škoda Fabia RS Rally2. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zajęli również trzecie miejsce w klasyfikacji WRC 2 Challenger, gdzie walczą o końcowy trium w generalce.

Zdecydowanie mniej emocji jest w głównej klasie WRC, gdzie już teraz wiadomo, że tytuł rajdowego mistrza świata obronił Kalle Rovanpera. Zwycięstwo przypieczętował drugim miejscem w zakończonym dziś Rajdzie Europy Centralnej.

Ostatnia runda sezonu WRC w Japonii

Przed nami już tylko jedna runda rajdowych mistrzostw świata WRC. W dniach 16-19 listopada zawodnicy będą rywalizować w Rajdzie Japonii. Na starcie nie zabraknie Kajetana Kajetanowicza, który wciąż pozostaje w walce o podium w WRC 2 oraz o końcowe zwycięstwo w klasyfikacji WRC 2 Challenger.

W przyszłym roku jedna z rund odbędzie się w Polsce

Polscy kibice wyścigów rajdowych już teraz mogą zacierać ręce przed sezonem 2024. Wszystko dlatego, że do kalendarza głównego cyklu WRC powraca Rajd Polski, który ponownie będzie jedną z rund rajdowych mistrzostw świata.