STS KOD PROMOCYJNY

Kajetan Kajetanowicz na podium Rajdu Sardynii w kategorii WRC2

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKajetan Kajetanowicz na podium Rajdu Sardynii w kategorii WRC2

Kajetan Kajetanowicz, debiutując w nowym samochodzie, zajął trzecie miejsce w Rajdzie Sardynii w kategorii WRC2. Jednocześnie polski kierowca rajdowy wygrał klasyfikację WRC2 Challenger. W załodze Orlen Rally Team z Kajetanowiczem jechał Maciej Szczepaniak. Z dobrej strony pokazał się również Mikołaj Marczyk, który uplasował się na piątym miejscu w klasie WRC2. To kolejny dobry start biało-czerwonych. 

Kajetanowicz napędzał się z każdym odcinkiem

Polski kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz od początku Rajdu Sardynii plasował się w czołówce klasy WRC2. Z każdym kolejnym odcinkiem napędzał się, dzięki czemu wskoczył na miejsce na podium. Utrzymał je do końca rywalizacji. Kajetan Kajetanowicz wspólnie z Maciejem Szczepaniakiem finiszowali na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej klasy WRC2. Jednocześnie wygrali klasyfikację WRC2 Challenger, co jest ich kolejnym sukcesem

We Włoszech oglądaliśmy jeszcze Mikołaja Marczyka, który startował w parze z pilotem Szymonem Gospodarczykiem. Oni również spisali się bardzo dobrze i prestiżowy Rajd Sardynii zakończyli na piątym miejscu w klasie WRC2.

Udany debiut Kajetanowicza w nowym aucie

Za Kajetanem Kajetanowiczem udany debiut w nowym pojeździe. W Rajdzie Sardynii załoga Orlen Rally Team pojechała w nowej Skodzie Fabii RS Rally2. Pierwszy start wypadł okazale, ponieważ załoga z każdym kolejnym odcinkiem jeszcze lepiej poznawała potencjał swojego samochodu. Na efekty nie trzeba było długo czekać, o czym świadczy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klasy WRC2. Wynik ten sprawił, że Kajetan Kajetanowicz objął prowadzenie w klasyfikacji sezonowej WRC2 Challenger. Na ten moment ma tyle samo punktów co Nikołaj Griazin. Kolejny start już 21-25 czerwca, gdy załoga Orlen Rally Team pojedzie w Rajdzie Safari. Kajetan Kajetanowicz będzie bronił tytułu zdobytego przed rokiem tytułu w klasie WRC2. 

W klasyfikacji generalnej Rajdu Sardynii wygrał Belg Thierry Neuville. Kolejne miejsca na podium zajęli Esapekka Lappi i Kalle Rovanpera z Finlandii. Kajetan Kajetanowicz w generalce bez podziału na klasy był siódmy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...