STS KOD PROMOCYJNY

Kajetanowicz i Szczepaniak na drugiej lokacie w Rajdzie Chorwacji

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKajetanowicz i Szczepaniak na drugiej lokacie w Rajdzie Chorwacji

Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak zajęli drugie miejsce w Rajdzie Chorwacji, i znaleźli się na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej, finiszując za sześcioma, mocniejszymi autami z wyższej klasy. To doskonały wynik polskiej załogi!

Rajd Chorwacji odbywał się w dniach 21-24 kwietnia i był trzecią rundą Mistrzostw Świata. Dla polskiej załogi w składzie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak Chorwacja była pierwszym przystankiem nowego sezonu. Biało-czerwony duet rozgrzał kibiców zwłaszcza pod koniec zmagań, dzięki czemu awansował na drugie miejsce w swojej kategorii. Dobrą dyspozycję Kajetanowicza i Szczepaniaka widać także w klasyfikacji generalnej, w której znaleźli się na ósmym miejscu, w tym za sześcioma autami z wyższej kategorii Rally1. To doskonały wynik, zważywszy na to, że tegoroczne zmagania w WRC 2 będą jeszcze trudniejsze ze względu na połączenie zespołów fabrycznych i prywatnych. Zwycięstwo w odcinkach specjalnych i dużo zdobytych punktów na inaugurację pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Warto odnotować, że w klasyfikacji WRC 2 na dziewiątym miejscu znalazła się inna, polska załoga w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. To również dobry wynik, zwłaszcza że do startu w Rajdzie Chorwacji zgłosiło się aż 29 załóg w klasie WRC2.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...