Kajetanowicz i Szczepaniak na drugiej lokacie w Rajdzie Chorwacji

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKajetanowicz i Szczepaniak na drugiej lokacie w Rajdzie Chorwacji

Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak zajęli drugie miejsce w Rajdzie Chorwacji, i znaleźli się na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej, finiszując za sześcioma, mocniejszymi autami z wyższej klasy. To doskonały wynik polskiej załogi!

Rajd Chorwacji odbywał się w dniach 21-24 kwietnia i był trzecią rundą Mistrzostw Świata. Dla polskiej załogi w składzie Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak Chorwacja była pierwszym przystankiem nowego sezonu. Biało-czerwony duet rozgrzał kibiców zwłaszcza pod koniec zmagań, dzięki czemu awansował na drugie miejsce w swojej kategorii. Dobrą dyspozycję Kajetanowicza i Szczepaniaka widać także w klasyfikacji generalnej, w której znaleźli się na ósmym miejscu, w tym za sześcioma autami z wyższej kategorii Rally1. To doskonały wynik, zważywszy na to, że tegoroczne zmagania w WRC 2 będą jeszcze trudniejsze ze względu na połączenie zespołów fabrycznych i prywatnych. Zwycięstwo w odcinkach specjalnych i dużo zdobytych punktów na inaugurację pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość.

Warto odnotować, że w klasyfikacji WRC 2 na dziewiątym miejscu znalazła się inna, polska załoga w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. To również dobry wynik, zwłaszcza że do startu w Rajdzie Chorwacji zgłosiło się aż 29 załóg w klasie WRC2.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...