STS KOD PROMOCYJNY

Kajetanowicz i Szczepaniak zajęli drugie miejsce w Rajdzie Portugalii

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKajetanowicz i Szczepaniak zajęli drugie miejsce w Rajdzie Portugalii

Kajetan Kajetanowicz oraz Maciej Szczepaniak wywalczyli szóste podium z rzędu. Polska załoga zajęła drugie miejsce podczas Rajdu Portugalii. Dobrze spisała się też ekipa Mikołaj Marczyk/Szymon Gospodarczyk, finiszując na mecie na czwartej pozycji.

Szóste podium z rzędu w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak znów dali powody do zadowolenia swoim kibicom. Przypomnijmy, że mają oni za sobą doskonałą inaugurację sezonu, ponieważ w Rajdzie Chorwacji zajęli drugą lokatę. W tegorocznej edycji Rajdu Portugalii nadzieje na dobry występ były spore, choć warto wspomnieć, że zgłosiły się do niego aż 43 załogi. Mimo to Kajetanowicz i Szczepaniak pokazali się z dobrej strony, kończąc 13 odcinków specjalnych na podium. Polska załoga mogła dopisać sobie punkty także na Power Stage za zajęcie drugiego miejsca na finałowym odcinku rajdu. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na drugiej pozycji w kategorii WRC2.

Dobra pozycja Marczyka i Gospodarczyka

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk to debiutanci w klasie WRC2 w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Mieli już okazję do zaprezentowania się kibicom z dobrej strony, a w Portugalii potwierdzili, że są w świetnej formie i wcale nie przestraszyli się wyżej notowanych rywali. Podczas pierwszego odcinku specjalnego kierowcy byli szybsi od duetu Kajetanowicz/Szczepaniak. Ostatecznie w klasie WRC2 finiszowali dwie lokaty dalej od starszych kolegów, czyli na czwartej pozycji.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...