STS KOD PROMOCYJNY

Kalendarz Roberta Kubicy na sezon 2024. Kiedy odbędą się wyścigi WEC?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweKalendarz Roberta Kubicy na sezon 2024. Kiedy odbędą się wyścigi WEC?

Robert Kubica to wciąż najlepszy polski kierowca wyścigowy w historii. Od pewnego czasu rywalizuje w FIA World Endurance Championship (WEC). Nie zmieni się to w 2024 roku, który będzie dla niego bardzo pracowity. Tym razem Robert Kubica będzie łączył jazdę w klasie Hypercar dla AF Corse z jazdą w klasie LMP2 dla ORLEN Team AO by TF. Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem startów Roberta Kubicy w 2024 roku.

Kalendarz Roberta Kubicy na sezon 2024

Przed Robertem Kubicą bardzo intensywny rok. Wszystko dlatego, że będzie ścigał się w dwóch seriach. Pierwszeństwo będzie miała jednak klasa Hypercar, która jest bardziej prestiżowa. Możliwe, że pierwszym startem Roberta Kubicy będzie już runda IMSA – 24h Daytona w Stanach Zjednoczonych, gdzie może wystąpić w barwach ORLEN Team AO by TF w klasie LMP2.

Później kluczowa będzie jazda w klasie Hypercar Ferrari. Tam Polaka czeka osiem rund i jeden prolog:

 • 24/25 lutego – prolog w Katarze
 • 2 marca – Qatar 1812 km (Katar)
 • 21 kwietnia – 6h Imola (Włochy)
 • 11 maja – 6h Spa (Belgia)
 • 15/16 czerwca – 24h Le Mans (Francja)
 • 14 lipca – 6h Sao Paulo (Brazylia)
 • 1 września – Lone Star Le Mans (USA)
 • 15 września – 6h Fuji (Japonia)
 • 2 listopada – 8h Bahrajn (Bahrajn).

Dodatkowo w kalendarzu Polaka znajdują się wyścigi serii European Le Mans Series:

 • 14 kwietnia – 4h Barcelona (Hiszpania)
 • 5 maja – 4h Le Castellet (Francja)
 • 7 lipca – 4h Imola (Włochy)
 • 25 sierpnia- 4h Spa (Belgia)
 • 29 września – 4h Mugello (Włochy)
 • 19 października – 4h Portimao (Portugalia).

Do tego dochodzą liczne testy i treningi. W związku z tym przed nami wiele godzin oglądania Roberta Kubicy na torach wyścigowych.


Czytaj również:


Kubica w nowych barwach

Za Robertem Kubicą fantastyczny sezon w barwach WRT. Wspólnie z belgijskim zespołem zwyciężył w długodystansowych mistrzostwach świata w klasie LMP2. Polak przez cały sezon jeździł równo i udowodnił, że w wyścigach długodystansowych czuje się bardzo dobrze. Jego forma nie uszła uwadze przedstawicieli wyższej klasy Hypercar. Robert Kubica na sezon 2024 związał się z zespołem AF Corse z Włoch i spełnił swoje marzenie o ściganiu się w samochodzie Ferrari. Informacja ta została potwierdzona przez zespół AF Corse 22 listopada 2023 roku. Polak znajduje się już na listach FIA WEC na sezon 2024. Robert Kubica będzie jeździł w załodze #83.

Oprócz tego brytyjski zespół TF Sport potwierdził, że polski kierowca wyścigowy będzie reprezentował go w serii European Le Mans Series w klasie LMP2. Tam pojedzie w załodze z numerem bocznym #14 AO by TF.

Robert Kubica z szansą na zwycięstwo?

Robert Kubica nie raz udowadniał już, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi kierowcami świata i bić się o zwycięstwo. Jest świeżo upieczonym mistrzem świata w klasie LMP2. Przed nim kolejne sportowe wyzwania. Bez wątpienia Polak nie jest bez szans w walce o czołowe miejsca w najważniejszych wyścigach w sezonie. Wiele będzie zależało od tego, jak samochody Ferrari będą wyglądały pod względem osiągów w porównaniu z pojazdami innych producentów. Liczymy jednak na to, że Robert Kubica namiesza w stawce kierowców w klasie Hypercar i powalczy ze swoją załogą o dobre miejsce w klasyfikacji generalnej WEC 2024.

🏎 Gdzie w 2024 roku będzie jeździł Robert Kubica?

Robert Kubica w sezonie 2024 będzie reprezentował barwy AF Corse i rywalizował w prototypie Ferrari w klasie Hypercar oraz barwy TF Sport w klasie LMP2 w serii European Le Mans Series.

🔢 Ile sezonów Polak spędził w WEC?

Robert Kubica z cyklem WEC związany jest od 2021 roku. Najbliższy sezon będzie dla niego trzecim w tej kategorii wyścigów długodystansowych.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...