STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica w Ferrari

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica w Ferrari

To już pewne! Robert Kubica spełni swoje marzenie i w przyszłym sezonie zasiądzie za kierownicą Ferrari w wyścigach samochodowych. Polak związał się z zespołem AF Corse i będzie rywalizował w wyścigach długodystansowych w klasie Hypercar. To sportowy awans dla Roberta Kubicy, który niedawno świętował tytuł mistrza świata w wyścigach długodystansowych w klasie LMP2. Za Polakiem już pierwsze testy w nowym samochodzie. 

Robert Kubica związał się z AF Corse

O angażu Roberta Kubicy w klasie Hypercar spekulowano od jakiegoś czasu. Polski kierowca wyścigowy pokazał, że wciąż wiele potrafi i w niedawno zakończonym sezonie sięgnął po tytuł mistrza świata wyścigach długodystansowych w klasie LMP2 w barwach drużyny WRT. Teraz wykona krok do przodu w swojej karierze i przesiądzie się do klasy Hypercar. Związał się z zespołem AF Corse, który współpracuje z Ferrari. Informacja o podpisaniu kontraktu została już oficjalnie potwierdzona. 

Pierwsze testy już za Kubicą

Za Robertem Kubicą już pierwsze testy w nowym aucie. Polak zasiadł w Ferrari na legendarnym torze Imola. Tam jeździł w modelu 499P. Dla Roberta Kubica była to pierwsza szansa w karierze na jazdę w aucie klasy Hypercar. W najbliższych tygodniach powinna wykrystalizować się przyszłość Polaka w drużynie AF Corse. Wydaje się, że główną niewiadomą jest to, kto będzie jego partnerem wyścigowym. Spekuluje się o tym, że zostanie nim Robert Shwartzman, który jest kierowcą testowym w F1. 


Czytaj więcej o sportach motorowych:


Szansa na kolejne sukcesy

Dla Roberta Kubicy przejście do klasy Hypercar to nie tylko możliwość spróbowania swoich sił w bardziej wymagających wyścigach długodystansowych, ale również szansa na olejne sukcesy. Ferrari przez lata odpuszczało wyścigi WEC i powróciło do nich dopiero w ubiegłym sezonie. Od razu z dużymi sukcesami, w tym m.in. ze zwycięstwem w 24h Le Mans. Liczymy na to, że Robert Kubica dobrze odnajdzie się w nowym zespole i już od pierwszych startów przyszłego sezonu będzie walczył o zwycięstwa w wyścigach długodystansowych. Wiele wskazuje na to, że Polak zasiądzie za kierownicą trzeciego auta z włoskiej stajni, które zostanie wystawione do rywalizacji w klasie Hypercar. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...