STS KOD PROMOCYJNY

Marek Goczał i Maciej Marton wygrali Rajd Maroka w klasie T3. Świetny wynik przed Dakarem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMarek Goczał i Maciej Marton wygrali Rajd Maroka w klasie T3. Świetny...

Polska załoga Energylandia Rally Team Marek Goczał i Maciej Marton zwyciężyła w tegorocznej edycji Rajdu Maroka, który stanowi jeden z elementów przygotowań do Dakaru. Na ostatnim odcinku specjalnym Polacy zajęli szóste miejsce, jednak pozwoliło im to przesunąć się na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej klasy T3. Impreza zaliczana jest do mistrzostw świata w rajdach terenowych. 

Cenne zwycięstwo załogi Energylandia Rally Team

Od początku rajd Rallye du Maroc układał się doskonale dla zawodników z Polski. W klasie T3 o zwycięstwa etapowe rywalizowały dwie załogi Energylandia Rally Team Marek Goczał i Maciej Marton oraz Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk. Ostatecznie lepiej poszło tym pierwszym. Na przestrzeni całego rajdu jechali bardzo równo i zwyciężyli w klasyfikacji T3. Na trzecim etapie zajęli trzecie miejsce. To niezwykle cenne zwycięstwo, które dobrze nastraja przed najbliższą edycją Rajdu Dakar, który rozpocznie się już 5 stycznia. 

Po słabszym początku i dużych stratach na pierwszych etapach, Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk wygrali trzeci odcinek. Bezkonkurencyjni okazali się również na czwartym etapie. W środę na ostatnim etapie tegorocznego Rajdu Dakar zajęli drugie miejsce i potwierdzili doskonałą dyspozycję. Gdyby nie słabszy początek wyścigu w ich wykonaniu i nieoczekiwane problemy na trasie dwóch pierwszych etapów, mogli powalczyć o końcowe zwycięstwo w Rallye du Maroc z drugą załogą Energylandia Rally Team.

Przedwczesny koniec dla Eryka Goczała i Oriola Meny 

Niestety przedwcześnie z rywalizacji musieli wycofać się Eryk Goczał i Hiszpan Oriol Mena. Zawodnicy rozpoczęli doskonale, bo od wygranej w prologu w klasie T4. Później kontynuowali dobrą jazdę i wygrali pierwszy etap. Niestety na drugim etapie mieli spore problemy. Nie ukończyli tego odcinka. Problemy powróciły na kolejnym etapie i ostatecznie załoga ta musiała wycofać się z rywalizacji. Nie przeszkodziło to jej jednak w zajęciu drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata w klasie T4. To kolejny duży sukces polsko-hiszpańskiego duetu z Energylandia Rally Team. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...