STS KOD PROMOCYJNY

Kajetan Kajetanowicz mistrzem świata w klasie WRC 2 Challenger

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKajetan Kajetanowicz mistrzem świata w klasie WRC 2 Challenger

W ostatniej rundzie rajdowych mistrzostw świata Kajetan Kajetanowicz zapewnił sobie tytuł mistrza świata w klasie WRC 2 Challenger. Wspólnie z pilotem Maciejem Szczepaniakiem wyprzedzili aż 100 zespołów w klasyfikacji załóg niefabrycznych. Ekipa Orlen Rally Team przez cały sezon jechała równo, a wygraną zapewniła sobie na ostatnim odcinku specjalnym Rajdu Japonii. 

Brakujący tytuł w dorobku Kajetanowicza

Przed tym sezonem w dorobku Kajetana Kajetanowicza wciąż brakowało tytułu mistrza świata w klasie WRC 2 Challenger. Od początku tegorocznego cyklu wspólnie z Maciejem Szczepaniakiem spisywali się doskonale i pozostawali w grze o trofeum. Do upragnionego sukcesu zbliżyli sie pod koniec października, gdy na podium WRC 2 zakończyli Rajd Centralnej Europy. Wcześniej Polacy wygrali w Meksyku, na Sardynii i w Rajdzie Safari. Ponadto na podium stanęli w Grecji

Ostatnim przystankiem w kalendarzu był Rajd Japonii. Załoga Orlen Rally Team spisywała się bardzo dobrze i pozostawała w grze o tytuł. Przypieczętowała go na ostatnim odcinku specjalnym. Dzięki temu zakończyła Rajd Japonii na drugim miejscu w klasie WRC 2 i triumfowała w klasyfikacji WRC 2 Challenger. To zestawienie dla prywatnych teamów. W tym roku sklasyfikowanych zostało w nim ponad 100 załóg. Wśród nich najlepsi okazali się Polacy, którzy po raz piąty z rzędu stanęli na podium cyklu rajdowych mistrzostw świata. 

Wielki sukces polskiej załogi 

Dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka wygrana w klasyfikacji WRC 2 Challenger rajdowych mistrzostw świata to wielki sukces. W klasyfikacji generalnej zdobyli oni 126 punktów. Dzięki temu o pięć oczek wyprzedzili drugich w zestawieniu Nikołaja Griazina i Konstantina Aleksandrowa. Na trzecim miejscu z dorobkiem 118 punktów znaleźli się Sami Pajari i Enni Malkonen. 

Przed Kajetanem Kajetanowiczem i Maciejem Szczepaniakiem powrót do Polski. Tam 2 grudnia pojawią się na Rajdzie Barbórka, gdzie będą mogli podziękować kibicom za wsparcie i wspólnie z nimi celebrować tytuł mistrzów świata. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...