Krzysztof Hołowczyc po raz 9. najlepszy w rajdzie Baja Poland

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweKrzysztof Hołowczyc po raz 9. najlepszy w rajdzie Baja Poland

Tegoroczny rajd Columna Medica Baja Poland był prawdziwą dominacją Krzysztofa Hołowczyca. Doświadczony kierowca wygrał wszystkie odcinki specjalne i ze sporą przewagą wygrał całe zawody. Co ciekawe, rajd Baja Poland rozegrano dopiero po raz 13. i było to dziewiąte zwycięstwo Hołowczyca w tej imprezie. Tym razem dokonał tego z Łukaszem Kurzeją w samochodzie Mini John Cooper Works

Drugie miejsce w Baja Poland zajęli Michał Małuszyński i Julita Małuszyńska w Mini John Cooper Works, którzy do zwycięzców stracili około 10 sekund. Na trzecim miejscu zmagania ukończył duet Mshari Al Thefiri z Kuwejtu i Oriol Vidal z Hiszpanii, którzy jechali w Can-Am Maverick. Oni do Hołowczyca stracili ponad 22 sekundy. Tuż za podium finiszowali kolejni Polacy Włodzimierz Grajek i Dominik Jazic w Toyocie Hilux.

Hołowczyc coraz bliżej podium Pucharu Świata FIA

Zwycięstwo w Polsce sprawia, że Krzysztof Hołowczyc jest coraz bliżej zajęcia miejsca na podium cyklu Pucharu Świata FIA 2023. Za wygraną dopisze do swojego dorobku sporo punktów. Zdecydowanym liderem klasyfikacji rajdów terenowych Baja jest Nasser Al Attiyah z Kataru. Przed startem w Polsce na drugim miejscu był Argentyńczyk Juan Cruz Yacopini, a na trzecim Yazeed Al Rajhi z Arabii Saudyjskiej. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze trzy starty w Portugalii, Argentynie i Jordanii. Najbliższy będzie miał miejsce w dniach 26-28 października, gdy kierowcy będą startowali z 37. edycji Baja Poratalegre. Dla Krzysztofa Hołowczyca starty w rajdach Baja stanowią ważny element przygotowań do udziału w przyszłorocznym Rajdzie Dakar