Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwycięzcami Rajdu Polski

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwycięzcami Rajdu Polski

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk okazali się najlepsi w trakcie zmagań w Mikołajkach i zajęli pierwszą lokatę w Rajdzie Polski. To ogromny sukces i powód do radości dla kibiców, ponieważ w 2013 roku po raz ostatni polska załoga zwyciężyła w domowym rajdzie. Triumfatorem w tamtym okresie był Kajetan Kajetanowicz.

Polska załoga najlepsza w Mikołajkach

Rajd Polski cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co wielokrotnie podkreślaliśmy w naszych artykułach. Zgłosiło się do niego wiele załóg, a kibiców w Mikołajkach też nie zabrakło. Najważniejsze dla biało-czerwonych jest jednak to, że Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk okazali się najlepsi w trakcie 78. Rajdu Polski.

Dla polskiej załogi to pierwsze zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Dodajmy, że ekipa Marczyk/Gospodarczyk w 2022 roku startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2, a start w Mikołajkach był dla nich „gościnnym” występem. Podczas 78. Rajdu Polski wygrali sześć odcinków specjalnych na czternaście.

Polacy przed polską publicznością

Kibice w Mikołajkach stęsknili się za triumfem Polaka w domowym rajdzie. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 2013 roku, gdy jako pierwsi na mecie zameldowali się Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk są ogromną nadzieją polskich rajdów, dlatego już teraz zachęcamy do śledzenia ich losów podczas kolejnych startów. Więcej informacji o naszych reprezentantach można znaleźć tutaj.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...

Mecz Legia – Celtic na zakończenie kariery Artura Boruca

Legia Warszawa i Celtic FC to dwa najważniejsze kluby dla Artura Boruca. Na zakończenie jego sportowej kariery zostanie pomiędzy nimi rozegrany mecz towarzyski. Pożegnanie króla Artur...