STS KOD PROMOCYJNY

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwycięzcami Rajdu Polski

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwycięzcami Rajdu Polski

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk okazali się najlepsi w trakcie zmagań w Mikołajkach i zajęli pierwszą lokatę w Rajdzie Polski. To ogromny sukces i powód do radości dla kibiców, ponieważ w 2013 roku po raz ostatni polska załoga zwyciężyła w domowym rajdzie. Triumfatorem w tamtym okresie był Kajetan Kajetanowicz.

Polska załoga najlepsza w Mikołajkach

Rajd Polski cieszył się ogromnym zainteresowaniem, co wielokrotnie podkreślaliśmy w naszych artykułach. Zgłosiło się do niego wiele załóg, a kibiców w Mikołajkach też nie zabrakło. Najważniejsze dla biało-czerwonych jest jednak to, że Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk okazali się najlepsi w trakcie 78. Rajdu Polski.

Dla polskiej załogi to pierwsze zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Europy. Dodajmy, że ekipa Marczyk/Gospodarczyk w 2022 roku startuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2, a start w Mikołajkach był dla nich „gościnnym” występem. Podczas 78. Rajdu Polski wygrali sześć odcinków specjalnych na czternaście.

Polacy przed polską publicznością

Kibice w Mikołajkach stęsknili się za triumfem Polaka w domowym rajdzie. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce w 2013 roku, gdy jako pierwsi na mecie zameldowali się Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran. Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk są ogromną nadzieją polskich rajdów, dlatego już teraz zachęcamy do śledzenia ich losów podczas kolejnych startów. Więcej informacji o naszych reprezentantach można znaleźć tutaj.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...