Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zanotowali świetny występ w Czechach

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zanotowali świetny występ w Czechach

Polska załoga w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęła doskonałe, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Kowax Valašská Rally ValMez 2022. Była to pierwsza runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Czech i druga runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Słowacji.

Przygotowania do debiutu

Pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Czech i druga runda Rajdowych Mistrzostw Słowacji zakończyły przygotowania polskiej załogi ORLEN Team do debiutu w WRC, który jest zaplanowany na 21-24 kwietnia podczas Rajdu Chorwacji. Plan Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka na Kowax Valašská Rally ValMez 2022 był prosty. Chcieli oni przetestować nowo odebrane z fabryki auto oraz sprawdzić, jak w rajdowych warunkach zachowują się opony marki Pirelli. Wyniki osiągane przez polską załogę zaskoczyły nie tylko kibiców, ale i rywali.

Sprawili niespodziankę

Marczyk i Gospodarczyk fenomenalnie rozpoczęli imprezę, ponieważ udało im się wygrać odcinek testowy Branky. A co najważniejsze, powtórzyła ten wyczyn także w sobotę, zwyciężając podczas OS6 Choryně 2. Nie sposób wymarzyć sobie też lepszych warunków do testowania, ponieważ pogoda błyskawicznie się zmieniała. Rajdowcy mogli sprawdzić swoje auta nie tylko na suchej nawierzchni, ale także w błocie, deszczu, przy padającym śniegu i gradzie. Polska załoga w debiucie w Valassce zajęła wyśmienite, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Oznacza to trzecie miejsce w klasie Rally2 oraz drugą lokatę w klasyfikacji mistrzostw Słowacji.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...