STS KOD PROMOCYJNY

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zanotowali świetny występ w Czechach

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zanotowali świetny występ w Czechach

Polska załoga w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęła doskonałe, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Kowax Valašská Rally ValMez 2022. Była to pierwsza runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Czech i druga runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Słowacji.

Przygotowania do debiutu

Pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Czech i druga runda Rajdowych Mistrzostw Słowacji zakończyły przygotowania polskiej załogi ORLEN Team do debiutu w WRC, który jest zaplanowany na 21-24 kwietnia podczas Rajdu Chorwacji. Plan Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka na Kowax Valašská Rally ValMez 2022 był prosty. Chcieli oni przetestować nowo odebrane z fabryki auto oraz sprawdzić, jak w rajdowych warunkach zachowują się opony marki Pirelli. Wyniki osiągane przez polską załogę zaskoczyły nie tylko kibiców, ale i rywali.

Sprawili niespodziankę

Marczyk i Gospodarczyk fenomenalnie rozpoczęli imprezę, ponieważ udało im się wygrać odcinek testowy Branky. A co najważniejsze, powtórzyła ten wyczyn także w sobotę, zwyciężając podczas OS6 Choryně 2. Nie sposób wymarzyć sobie też lepszych warunków do testowania, ponieważ pogoda błyskawicznie się zmieniała. Rajdowcy mogli sprawdzić swoje auta nie tylko na suchej nawierzchni, ale także w błocie, deszczu, przy padającym śniegu i gradzie. Polska załoga w debiucie w Valassce zajęła wyśmienite, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Oznacza to trzecie miejsce w klasie Rally2 oraz drugą lokatę w klasyfikacji mistrzostw Słowacji.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...