Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zanotowali świetny występ w Czechach

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zanotowali świetny występ w Czechach

Polska załoga w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęła doskonałe, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej Kowax Valašská Rally ValMez 2022. Była to pierwsza runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Czech i druga runda sezonu Rajdowych Mistrzostw Słowacji.

Przygotowania do debiutu

Pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Czech i druga runda Rajdowych Mistrzostw Słowacji zakończyły przygotowania polskiej załogi ORLEN Team do debiutu w WRC, który jest zaplanowany na 21-24 kwietnia podczas Rajdu Chorwacji. Plan Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka na Kowax Valašská Rally ValMez 2022 był prosty. Chcieli oni przetestować nowo odebrane z fabryki auto oraz sprawdzić, jak w rajdowych warunkach zachowują się opony marki Pirelli. Wyniki osiągane przez polską załogę zaskoczyły nie tylko kibiców, ale i rywali.

Sprawili niespodziankę

Marczyk i Gospodarczyk fenomenalnie rozpoczęli imprezę, ponieważ udało im się wygrać odcinek testowy Branky. A co najważniejsze, powtórzyła ten wyczyn także w sobotę, zwyciężając podczas OS6 Choryně 2. Nie sposób wymarzyć sobie też lepszych warunków do testowania, ponieważ pogoda błyskawicznie się zmieniała. Rajdowcy mogli sprawdzić swoje auta nie tylko na suchej nawierzchni, ale także w błocie, deszczu, przy padającym śniegu i gradzie. Polska załoga w debiucie w Valassce zajęła wyśmienite, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Oznacza to trzecie miejsce w klasie Rally2 oraz drugą lokatę w klasyfikacji mistrzostw Słowacji.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...