Marek Goczał odrabia straty w generalce. Poważne problemy Michała Goczała w Dakarze

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMarek Goczał odrabia straty w generalce. Poważne problemy Michała Goczała w Dakarze

Marek Goczał odrobił cenne sekundy do Litwina Baciuski w klasyfikacji generalnej klasy SSV w Rajdzie Dakar 2023. Na ósmym etapie zajął siódme miejsce. W pierwszej dziesiątce finiszował jeszcze jego syn Eryk, który utrzymał trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Kierowcy rywalizowali w trudnych warunkach atmosferycznych, a o sporym pechu może mówić Michał Goczał, który zanotował poważne straty.

Marek Goczał goni lidera

Choć na ósmym etapie Marek Goczał z Energylandia Rally Team zajął dopiero siódme miejsce, to jednak odrobił część strat do prowadzącego w generalce Litwina Rokasa Baciuski. Ten zajął dalsze miejsce, dzięki czemu polski kierowca traci do niego już tylko 4,5 minuty. W trudnych warunkach atmosferycznych doświadczony Marek Goczał w parze z Maciejem Martonem radzili sobie bardzo dobrze i nie zanotowali dużych strat do zwycięzców. Na szczęście etap wygrał duet, który w klasyfikacji generalnej posiada już większe straty do najlepszych.

Eryk Goczał utrzymał trzecie miejsce

W klasie SSV wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej utrzymał 18-letni Eryk Goczał, który jedzie z pilotem Oriolem Meną z Hiszpanii. Tym razem zajął dziesiąte miejsce, jednak i on odrobił część strat do prowadzącego Baciuski. Obecnie traci już niespełna sześć minut to reprezentanta Red Bull Can-Am Factory Team. Jego strata do Marka Goczała wynosi niewiele ponad minutę. Z drugiej strony za plecami młodego kierowcy Energylandia Rally Team czai się hiszpański duet Gerrad Farres Guell i Diego Ortega Gil. Zawodnicy ci zajęli trzecie miejsce na ósmym etapie i w generalce są już tylko 31 sekund za Erykiem.

Poważne problemy Michała Goczała

Niestety na ósmym etapie poważne straty zanotował Michał Goczał. Trzeci z kierowców ekipy Energylandia Rally Team został unieruchomiony na trasie na kilka godzin. Ostatecznie dojechał dopiero na 39. miejscu ze stratą blisko czterech godzin do najlepszych. To sprawiło, że stracił wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Po ośmiu etapach Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk są na 14. miejscu

Teraz przed zawodnikami dzień przerwy. Do rywalizacji wrócą 10 stycznia, gdy odbędzie się 9. etap wyścigu. Wówczas kierowcy pojada na trasie z Rijadu do Haradh, która liczy 686 kilometrów. Odcinek specjalny najbliższego etapu liczy 358 kilometrów.