Mikołaj Marczyk na podium 79. Rajdu Polski. Zwycięstwo Sesksa

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk na podium 79. Rajdu Polski. Zwycięstwo Sesksa

Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem zajęli trzecie miejsce w 79. Rajdzie Polski rozgrywanym w Mikołajkach. Zawody pełniły rolę trzeciej rundy mistrzostw Europy (ERC). Jednocześnie kierowcy rajdowi rywalizowali w nich w ramach drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd wygrali Łotysze Martins Sesks i Renars Francis. Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci Nowej Zelandii Hayden Paddon i John Kennard.

Dobra jazda Mikołaja Marczyka

Od początku największe nadzieje wiązaliśmy ze startem Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Przed rokiem sięgnęli po zwycięstwo w 78. Rajdzie Polski i teraz również stawiani byli w roli faworytów. Na co dzień reprezentują barwy Orlen Teamu. Teraz jednak musieli uznać wyższość dwóch innych załóg. Najlepiej w Mikołajkach i okolicach czuli się Martins Sesks i Renars Francis z Łotwy. Od początku wskoczyli na pierwsze miejsce i utrzymywali je do samego końca. Wygrali aż 8 z 16 odcinków specjalnych i zwyciężyli z przewagą blisko 40. sekund nad drugą załogą. 

Drugie miejsce zajęli Nowozelandczycy Hayden Paddon i John Kennard. To liderzy klasyfikacji mistrzostw Europy. W 79. Rajdzie Polski o 25 sekund wyprzedzili Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Tuż za Polakami znalazł się norwesko-szwedzki duet Mads Ostberg i Patrik Barth. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 81 załóg. Mieli do pokonania 919,47 km, w tym 182,06 km odcinków specjalnych. 

Liderami mistrzostw Europy są Hayden Paddon i John Kennard, którzy mają na koncie 85 punktów. Drugie miejsce zajmują Martins Sesks i Renars Francis (48 punktów), a trzecie Mads Ostberg i Patrik Barth (48 punktów).

Kiedy kolejne starty?

Już niedługo kolejne starty, w których również powinniśmy oglądać najlepszych polskich rajdowców. Trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się 2-3 czerwca. Wtedy rozegrany zostanie 42. Rajd Podlaski. W dniach 17-18 czerwca będziemy emocjonować się Rajdem Lipawy na Łotwie, czyli kolejną rundą mistrzostw Europy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza na 2023 rok. Gdzie w najbliższym czasie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który ma ambicje do gry w czołowej dziesiątce prestiżowego rankingu ATP. Polak raz znajduje się w upragnionej "topce", innym razem...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....