STS KOD PROMOCYJNY

Mikołaj Marczyk na podium 79. Rajdu Polski. Zwycięstwo Sesksa

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk na podium 79. Rajdu Polski. Zwycięstwo Sesksa

Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem zajęli trzecie miejsce w 79. Rajdzie Polski rozgrywanym w Mikołajkach. Zawody pełniły rolę trzeciej rundy mistrzostw Europy (ERC). Jednocześnie kierowcy rajdowi rywalizowali w nich w ramach drugiej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Rajd wygrali Łotysze Martins Sesks i Renars Francis. Na drugim miejscu znaleźli się reprezentanci Nowej Zelandii Hayden Paddon i John Kennard.

Dobra jazda Mikołaja Marczyka

Od początku największe nadzieje wiązaliśmy ze startem Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Przed rokiem sięgnęli po zwycięstwo w 78. Rajdzie Polski i teraz również stawiani byli w roli faworytów. Na co dzień reprezentują barwy Orlen Teamu. Teraz jednak musieli uznać wyższość dwóch innych załóg. Najlepiej w Mikołajkach i okolicach czuli się Martins Sesks i Renars Francis z Łotwy. Od początku wskoczyli na pierwsze miejsce i utrzymywali je do samego końca. Wygrali aż 8 z 16 odcinków specjalnych i zwyciężyli z przewagą blisko 40. sekund nad drugą załogą. 

Drugie miejsce zajęli Nowozelandczycy Hayden Paddon i John Kennard. To liderzy klasyfikacji mistrzostw Europy. W 79. Rajdzie Polski o 25 sekund wyprzedzili Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka. Tuż za Polakami znalazł się norwesko-szwedzki duet Mads Ostberg i Patrik Barth. Łącznie w zmaganiach udział wzięło 81 załóg. Mieli do pokonania 919,47 km, w tym 182,06 km odcinków specjalnych. 

Liderami mistrzostw Europy są Hayden Paddon i John Kennard, którzy mają na koncie 85 punktów. Drugie miejsce zajmują Martins Sesks i Renars Francis (48 punktów), a trzecie Mads Ostberg i Patrik Barth (48 punktów).

Kiedy kolejne starty?

Już niedługo kolejne starty, w których również powinniśmy oglądać najlepszych polskich rajdowców. Trzecia runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski odbędzie się 2-3 czerwca. Wtedy rozegrany zostanie 42. Rajd Podlaski. W dniach 17-18 czerwca będziemy emocjonować się Rajdem Lipawy na Łotwie, czyli kolejną rundą mistrzostw Europy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...