Mikołaj Marczyk na podium Rajdu Estonii w klasie WRC2 Challenger

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk na podium Rajdu Estonii w klasie WRC2 Challenger

Mikołaj Marczyk z pilotem Szymonem Gospodarczykiem świetnie spisali sie w Rajdzie Estonii. Załoga Orlen Team zajęła piąte miejsce w klasie WRC2 oraz trzecie miejsce w klasie WRC2 Challenger. To jeden z najlepszych startów Mikołaja Marczyka w jego dotychczasowej karierze rajdowej. Rajd Estonii to ósma runda tegorocznych mistrzostw świata. W łącznym zestawieniu bez podziału na klasy Mikołaj Marczyk zajął dobre 13. miejsce.

Równa i szybka jazda Mikołaja Marczyka

Rajd Estonii po raz czwarty rozegrano w ramach mistrzostw świata. Jednocześnie stanowił ósmą rundę tegorocznej rywalizacji. Cała trasa składała się z 21. odcinków specjalnych. Łączna ich długość przekroczyła 300 kilometrów.

Polski kierowca Mikołaj Marczyk rajdowy od początku zmagań w Estonii spisywał się bardzo dobrze. Już podczas odcinka testowego stracili zaledwie 0,7 sekundy do Andreasa Mikkelsena. Później również było dobrze. W całym wyścigu Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk tylko na jednym odcinku wypadli poza pierwszą dziesiątkę klasy WRC2. Ponadto sześciokrotnie kończyli w czołowej trójce. Dzięki temu zajęli świetne piąte miejsce w klasie WRC2 i trzecie miejsce w klasie WRC2 Challenger

Najlepszym w WRC2 okazał się Duńczyk Andreas Mikkelsen, który jechał z pilotem Torsteinem Eriksenem. Załoga ta wygrała z Polakami o 2.22,9 s. Drugie miejsce w WRC2 zajęli Sami Pajari i Enni Malkonen. Polacy stracili do nich 2:13,2 s. Bez podziału na klasy załoga Orlen Team zajęła wysokie 13. miejsce. W WRC ponownie triumfował Fin Kalle Rovanpera z pilotem Jonne Halttunenem.

Gdzie odbędzie się kolejna runda mistrzostw świata WRC?

Kolejna runda mistrzostw świata WRC 2023 odbędzie się w dniach 3-6 sierpnia. Wówczas najlepsze załogi rajdowe na świecie będą rywalizowali w Rajdzie Finlandii. Odbędzie się on na szutrowych drogach w okolicach miasta Jyvaskyla. Będzie to dziewiąta runda tegorocznych zmagań i liczymy na kolejny dobry występ biało-czerwonych.