Na afrykańskich bezdrożach. Rusza Rajd Safari!

Strona głównaSporty motoroweNa afrykańskich bezdrożach. Rusza Rajd Safari!

Rozpoczyna się jeden z najtrudniejszych rajdów w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. Rywalizacja w Kenii będzie niezwykle trudnym sprawdzianem dla polskiej ekipy – Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka.

Obronią tytuł?

Co ciekawe Kajetanowicz i Szczepaniak mają wiele miłych wspomnień z rywalizacji na kenijskiej ziemi. W końcu polski zespół w poprzednim roku triumfował w afrykańskich zmaganiach w WRC2. Zapewne celem duetu będzie ponowny triumf w Rajdzie Safari.

Jednak polskie akcenty nie kończą się jedynie na Kajetanowiczu i Szczepaniaku. W rajdzie wystartuje między innymi Daniel Chwist. Rywalizacja odbędzie się na łącznie prawie 356 kilometrach. Najdłuższy odcinek podczas rywalizacji ma mierzyć 31,04 km.

Wiele lat historii

Rywalizacja w Rajdzie Safari historycznie sięga aż 1953 roku. Wówczas został on zorganizowany z okazji koronacji Elżbiety II. Musiało minąć 17 lat, by w Kenii zorganizowano ponownie rywalizację, w dodatku na poziomie światowym.

Brał w niej udział choćby Sobiesław Zasada. W 1972 roku zajął drugie miejsce. Rajd w zasadzie do 2002 roku cały czas rozgrywany był w Kenii. Od tamtej pory z powodów bezpieczeństw Rajd Safari opuścił szeregi WRC. Wrócił do niego w 2021 roku.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...