STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Na afrykańskich bezdrożach. Rusza Rajd Safari!

Autor: Piotr Tomalski
Strona głównaSporty motoroweNa afrykańskich bezdrożach. Rusza Rajd Safari!

Rozpoczyna się jeden z najtrudniejszych rajdów w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. Rywalizacja w Kenii będzie niezwykle trudnym sprawdzianem dla polskiej ekipy – Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka.

Obronią tytuł?

Co ciekawe Kajetanowicz i Szczepaniak mają wiele miłych wspomnień z rywalizacji na kenijskiej ziemi. W końcu polski zespół w poprzednim roku triumfował w afrykańskich zmaganiach w WRC2. Zapewne celem duetu będzie ponowny triumf w Rajdzie Safari.

Jednak polskie akcenty nie kończą się jedynie na Kajetanowiczu i Szczepaniaku. W rajdzie wystartuje między innymi Daniel Chwist. Rywalizacja odbędzie się na łącznie prawie 356 kilometrach. Najdłuższy odcinek podczas rywalizacji ma mierzyć 31,04 km.

Wiele lat historii

Rywalizacja w Rajdzie Safari historycznie sięga aż 1953 roku. Wówczas został on zorganizowany z okazji koronacji Elżbiety II. Musiało minąć 17 lat, by w Kenii zorganizowano ponownie rywalizację, w dodatku na poziomie światowym.

Brał w niej udział choćby Sobiesław Zasada. W 1972 roku zajął drugie miejsce. Rajd w zasadzie do 2002 roku cały czas rozgrywany był w Kenii. Od tamtej pory z powodów bezpieczeństw Rajd Safari opuścił szeregi WRC. Wrócił do niego w 2021 roku.

Piotr Tomalski
Piotr Tomalski
Jako jedyny z rodziny interesowałem się sportem. Od obserwacji rozgrywek przed telewizorem, przez uprawianie piłki nożnej przeszedłem do pracy związanej z relacjonowaniem wydarzeń sportowych. Zbierałem doświadczenie w mniejszych redakcjach (Radio Gol), po zdecydowanie większe (Katowicki Sport i Radio Katowice). Na portalu Gotowi na Sport piszę o wydarzeniach ze świata piłki nożnej, żużla i sportów walki.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...