Ojciec i syn na podium 10. etapu Dakaru. Eryk Goczał goni lidera klasy SSV

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweOjciec i syn na podium 10. etapu Dakaru. Eryk Goczał goni lidera...

Kolejny świetny etap Rajdu Dakar 2023 za rodziną Goczałów. Marek Goczał zajął drugie miejsce, a jego syn Eryk trzecie miejsce na 10. odcinku tegorocznego wyścigu. Za Polakami z ekipy Energylandia Rally Team finiszował lider klasy SSV Litwin Rokas Baciuska. Dzięki temu biało-czerwoni odrobili do niego cenny czas w klasyfikacji generalnej. Strata Eryka wynosi już tylko 3 minuty i 40 sekund. Na 10. etapie na 11. miejscu finiszował jeszcze Michał Goczał. 

Eryk Goczał nie odpuszcza w walce o końcowe zwycięstwo

Udany odcinek ma za sobą Eryk Goczał, który jedzie w parze z pilotem Oriolem Meną z Hiszpanii. Duet ten zajął trzecie miejsce na etapie numer 10, jednak stracił do zwycięzców tylko 68 sekund. Ważniejsza od tej straty wydaje się przewaga blisko 1,5 minuty nad czwartą załogą Litwina Rokasa Baciuski z zespołu RED BULL CAN-AM FACTORY TEAM. Dzięki temu 18-letni Polak odrobił cenny czas w klasyfikacji generalnej i utrzymał pozycję wicelidera klasy SSV. Na cztery etapy przed końcem Rajdu Dakar młody kierowca Energylandia Rally Team traci do Litwina już tylko 3 minuty i 40 sekund. 

Marek Goczał do końca walczy o zwycięstwo etapowe

Do końca o zwycięstwo etapowe walczył Marek Goczał, który na punktach kontrolnych był bardzo blisko Hiszpana Gerarda Farresa Guella. Ostatecznie doświadczony Polak jadący w parze z Maciejem Martonem przegrał z hiszpańską załogą o 55 sekund. Tym samym Hiszpanie powiększyli jeszcze przewagę nad Markiem Goczałem w klasyfikacji generalnej. Guell jest trzeci, a Polak czwarty. Wciąż jednak pozostaje w walce o podium, a nawet o końcowe zwycięstwo w Rajdzie. Do trzeciego miejsca traci niespełna 5 minut, a do lidera niewiele ponad 11,5 minuty. 

Michał Goczał tuż za pierwszą dziesiątką

Kolejny solidny etap zanotował Michał Goczał, który wspólnie z Szymonem Gospodarczykiem uplasował się na 11. miejscu. Do zwycięzcy stracili oni 7 minut i 23 sekundy. Mimo tego przesunęli się o kolejną pozycję w klasyfikacji generalnej klasy SSV. Zajmują w niej obecnie wysokie 10. miejsce. Wydaje się, że do końca Dakaru mogą powalczyć o poprawę tej pozycji nawet o dwie lokaty. Wszystko rozstrzygnie się na ostatnich czterech etapach. Kolejny już 12 stycznia. Przed uczestnikami wyścigu odcinek z Shaybah do Empty Quarter Marathon. Cała trasa liczy 428 kilometrów, a odcinek specjalny to 275 kilometrów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...