STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Piotr Wiśnicki po pierwszych kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu w Formule 3

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motorowePiotr Wiśnicki po pierwszych kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu w Formule 3

19-letni Piotr Wiśnicki oficjalnie rozpoczął sezon w Formule 3. Polski kierowca w swoich pierwszych kwalifikacjach zajął 23. lokatę. Był najszybszym zawodnikiem w zespole PHM Racing by Charouz.

Piotr Wiśnicki to debiutant tegorocznego sezonu Formuły 3. Dodajmy, że seria ta odbywa się równolegle do wyścigów legendarnej Formuły 1 (te same weekendy), więc dla młodego Polaka to spore wyróżnienie. Pierwsze Grand Prix zaplanowano już na 3-5 marca w Bahrajnie, dlatego 19-latek już w piątkowe popołudnie oficjalnie rozpoczął zawody.

Odbyły się wtedy kwalifikacje do sobotniego sprintu. Polski kierowca zajął 23. lokatę, jednak dodajmy, że w porannym treningu miał problemy z autem. Ponadto był najszybszym kierowcą w swoim zespole, czyli w PHM Racing by Charouz. W kwalifikacjach wzięło udział 30 zawodników. Z uwagą będziemy śledzić zmagania Piotra zarówno w sobotnim sprincie, jak i niedzielnym wyścigu.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...