Piotr Wiśnicki po pierwszych kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu w Formule 3

Strona głównaSporty motorowePiotr Wiśnicki po pierwszych kwalifikacjach do Grand Prix Bahrajnu w Formule 3

19-letni Piotr Wiśnicki oficjalnie rozpoczął sezon w Formule 3. Polski kierowca w swoich pierwszych kwalifikacjach zajął 23. lokatę. Był najszybszym zawodnikiem w zespole PHM Racing by Charouz.

Piotr Wiśnicki to debiutant tegorocznego sezonu Formuły 3. Dodajmy, że seria ta odbywa się równolegle do wyścigów legendarnej Formuły 1 (te same weekendy), więc dla młodego Polaka to spore wyróżnienie. Pierwsze Grand Prix zaplanowano już na 3-5 marca w Bahrajnie, dlatego 19-latek już w piątkowe popołudnie oficjalnie rozpoczął zawody.

Odbyły się wtedy kwalifikacje do sobotniego sprintu. Polski kierowca zajął 23. lokatę, jednak dodajmy, że w porannym treningu miał problemy z autem. Ponadto był najszybszym kierowcą w swoim zespole, czyli w PHM Racing by Charouz. W kwalifikacjach wzięło udział 30 zawodników. Z uwagą będziemy śledzić zmagania Piotra zarówno w sobotnim sprincie, jak i niedzielnym wyścigu.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Igrzyska Europejskie – co to za impreza? Jakie dyscypliny w programie IE 2023 w Krakowie?

Już na przełomie czerwca i lipca czołowi sportowcy w Europie staną do rywalizacji w III edycji Igrzysk Europejskich. W 2023 roku impreza zagości w...

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...