STS KOD PROMOCYJNY

Rajd Estonii. Polacy wracają na szutrowe trasy

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweRajd Estonii. Polacy wracają na szutrowe trasy

Kajetan Kajetanowicz oraz Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wracają na szutrowe trasy WRC. Polacy wystąpią w Rajdzie Estonii, który określany jest mianem „karuzeli prędkości”.

Kajetanowicz liderem WRC2

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak przed trzema tygodniami zanotowali fenomenalny występ w Rajdzie Safari. Historyczne zwycięstwo pozwoliło polskiej załodze zasiąść w fotelu lidera w kategorii WRC2. To nie jedyne sukcesy biało-czerwonych w tym roku. Stawali oni także na podium w Portugalii i Chorwacji. Teraz czas na utrzymanie pierwszego miejsca. Polacy trakcie najbliższych dni wystartują w Rajdzie Estonii, który jest doskonale znany Kajetanowiczowi. W 2015, 2016 i 2021 roku stawał tu na podium.

Rajd Estonii charakteryzuje się rozległymi jeziorami, przepięknymi lasami, lecz nazywany jest… „świątynią prędkości”. Do zawodów zgłosiła się bardzo mocna obsada, jednak do tego mogliśmy się przyzwyczaić, ponieważ od tego roku doszło do połączenia klas w rajdach samochodowych, o czym pisaliśmy przed rozpoczęciem sezonu.

Marczyk i Gospodarczyk na starcie

W Rajdzie Estonii wystartuje także inna, polska załoga, czyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Polacy skupią się na udziale w kategorii WRC2 Junior, w której przewidziano dla nich siedmiu przeciwników. Biało-czerwoni podbudowani są zwycięstwem na mazurskich szutrach podczas Rajdu Polski, który służyć miał jako sprawdzian przed wymagającymi oesami w Estonii.

Rajd Estonii składa się z 24 odcinków specjalnych, a kierowcy pokonają około 314 kilometrów. Start został przewidziany na czwartek 14 lipca, natomiast finisz nastąpi w godzinach popołudniowych w niedzielę 17 lipca.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...