Rajd Estonii. Polacy wracają na szutrowe trasy

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweRajd Estonii. Polacy wracają na szutrowe trasy

Kajetan Kajetanowicz oraz Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wracają na szutrowe trasy WRC. Polacy wystąpią w Rajdzie Estonii, który określany jest mianem „karuzeli prędkości”.

Kajetanowicz liderem WRC2

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak przed trzema tygodniami zanotowali fenomenalny występ w Rajdzie Safari. Historyczne zwycięstwo pozwoliło polskiej załodze zasiąść w fotelu lidera w kategorii WRC2. To nie jedyne sukcesy biało-czerwonych w tym roku. Stawali oni także na podium w Portugalii i Chorwacji. Teraz czas na utrzymanie pierwszego miejsca. Polacy trakcie najbliższych dni wystartują w Rajdzie Estonii, który jest doskonale znany Kajetanowiczowi. W 2015, 2016 i 2021 roku stawał tu na podium.

Rajd Estonii charakteryzuje się rozległymi jeziorami, przepięknymi lasami, lecz nazywany jest… „świątynią prędkości”. Do zawodów zgłosiła się bardzo mocna obsada, jednak do tego mogliśmy się przyzwyczaić, ponieważ od tego roku doszło do połączenia klas w rajdach samochodowych, o czym pisaliśmy przed rozpoczęciem sezonu.

Marczyk i Gospodarczyk na starcie

W Rajdzie Estonii wystartuje także inna, polska załoga, czyli Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Polacy skupią się na udziale w kategorii WRC2 Junior, w której przewidziano dla nich siedmiu przeciwników. Biało-czerwoni podbudowani są zwycięstwem na mazurskich szutrach podczas Rajdu Polski, który służyć miał jako sprawdzian przed wymagającymi oesami w Estonii.

Rajd Estonii składa się z 24 odcinków specjalnych, a kierowcy pokonają około 314 kilometrów. Start został przewidziany na czwartek 14 lipca, natomiast finisz nastąpi w godzinach popołudniowych w niedzielę 17 lipca.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...