STS KOD PROMOCYJNY

Rajd Polski cieszy się ogromną popularnością

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweRajd Polski cieszy się ogromną popularnością

78. Rajd Polski cieszy się ogromną popularnością. W zawodach zaplanowanych na 10-12 czerwca weźmie udział ponad 100 załóg. W Mistrzostwach Europy będzie uczestniczyć 58 kierowców, w tym aż 14 reprezentantów Polski.

Rajd Polski po raz 78.

Rajd Polski jest zaliczany do najbardziej prestiżowych i największych imprez sportowych w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że przyciąga ogromne zainteresowanie nie tylko ze strony kibiców, ale też i kierowców rajdowych. Do 78. edycji zgłosiło się ponad 100 załóg, czyli 58 kierowców, w tym aż 14 reprezentantów Polski. Ze względu na prośbę Międzynarodowej Federacji Samochodowej, czyli FIA termin nadsyłania zgłoszeń został wydłużony, w związku z czym oficjalną listę załóg poznamy dopiero po 2 czerwca.

Mikołaj Marczyk – obecny!

Kibice biało-czerwonych już zacierają ręce w związku z rajdem na mazurskich szutrach. Informacja o starcie Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka pojawiła się już wcześniej, ale teraz została oficjalnie potwierdzona przez organizatorów. Nasza utalentowana załoga pojawi się w Mikołajkach zaraz po starcie w Rajdzie Włoch, który odbędzie się na Sardynii. 78. Rajd Polski przyciągnie także europejską czołówkę kierowców, w tym lidera i wicelidera ERC. W dniach 10-12 czerwca będzie się działo!

Nawet będąc na Sardynii i przygotowując się do startu w mistrzostwach świata, myślami jestem już na szczególnej pod wieloma względami imprezie w Polsce.

Mikołaj Marczyk dla rajdpolski.pl

Zwycięzcy Rajdu Polski

Trzy ostatnie edycje Rajdu Polski należały do rosyjskich kierowców. W 2020 roku zawody nie odbyły się ze względu na pandemię koronawirusa. Ostatnim Polakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium przed własną publicznością był Kajetan Kajetanowicz. Dokonał tego w 2013 roku. Czy Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk osiągną dobry rezultat przed własnymi kibicami? Liczymy, że tak, zwłaszcza że Polacy podkreślają, że bardzo dobrze czują się na mazurskich trasach.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...