Rajd Polski cieszy się ogromną popularnością

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweRajd Polski cieszy się ogromną popularnością

78. Rajd Polski cieszy się ogromną popularnością. W zawodach zaplanowanych na 10-12 czerwca weźmie udział ponad 100 załóg. W Mistrzostwach Europy będzie uczestniczyć 58 kierowców, w tym aż 14 reprezentantów Polski.

Rajd Polski po raz 78.

Rajd Polski jest zaliczany do najbardziej prestiżowych i największych imprez sportowych w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że przyciąga ogromne zainteresowanie nie tylko ze strony kibiców, ale też i kierowców rajdowych. Do 78. edycji zgłosiło się ponad 100 załóg, czyli 58 kierowców, w tym aż 14 reprezentantów Polski. Ze względu na prośbę Międzynarodowej Federacji Samochodowej, czyli FIA termin nadsyłania zgłoszeń został wydłużony, w związku z czym oficjalną listę załóg poznamy dopiero po 2 czerwca.

Mikołaj Marczyk – obecny!

Kibice biało-czerwonych już zacierają ręce w związku z rajdem na mazurskich szutrach. Informacja o starcie Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka pojawiła się już wcześniej, ale teraz została oficjalnie potwierdzona przez organizatorów. Nasza utalentowana załoga pojawi się w Mikołajkach zaraz po starcie w Rajdzie Włoch, który odbędzie się na Sardynii. 78. Rajd Polski przyciągnie także europejską czołówkę kierowców, w tym lidera i wicelidera ERC. W dniach 10-12 czerwca będzie się działo!

Nawet będąc na Sardynii i przygotowując się do startu w mistrzostwach świata, myślami jestem już na szczególnej pod wieloma względami imprezie w Polsce.

Mikołaj Marczyk dla rajdpolski.pl

Zwycięzcy Rajdu Polski

Trzy ostatnie edycje Rajdu Polski należały do rosyjskich kierowców. W 2020 roku zawody nie odbyły się ze względu na pandemię koronawirusa. Ostatnim Polakiem, który stanął na najwyższym stopniu podium przed własną publicznością był Kajetan Kajetanowicz. Dokonał tego w 2013 roku. Czy Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk osiągną dobry rezultat przed własnymi kibicami? Liczymy, że tak, zwłaszcza że Polacy podkreślają, że bardzo dobrze czują się na mazurskich trasach.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...