Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk z punktami w Rajdzie Sardynii

Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk z punktami w Rajdzie Sardynii

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mają za sobą bardzo udany debiut podczas Rajdu Sardynii. Polska załoga wywiozła z Włoch cenne punkty, zajmując szóste miejsce w WRC 2 Junior oraz ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej WRC 2 Open.

Udany debiut

Polska załoga w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk ma za sobą udany debiut w Rajdzie Sardynii, który odbył się w ramach piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Dla biało-czerwonych najważniejsze było zebranie cennego doświadczenia i przejechała całej trasy. Nikt nie oczekiwał wyśmienitych rezultatów. Marczyk i Gospodarczyk zaskakują środowisko rajdów samochodowych, radząc sobie naprawdę dobrze. Na włoskiej wyspie zajęli szóste miejsce w WRC 2 Junior i ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej WRC 2 Open. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że był to ich debiut, można mieć ogromne powody do zadowolenia. Dodajmy do tego fakt, że wiele załóg nie zameldowało się na mecie rajdu lub nie ukończyło jednego z jego etapów.

Co dalej?

To dopiero gratka dla polskich kibiców! W dniach 10-12 czerwca Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wezmą udział w 78. Rajdzie Polski. Eksperci uważają naszą załogę za jednych z faworytów do zwycięstwa na mazurskich szutrach. My oczywiście będziemy bacznie śledzić losy Mikołaja i Szymona.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Ponitka wrócił do Rosji. Kapitan reprezentacji Polski naraził się na ogromną krytykę

W ostatnim czasie z wiadomych względów wielu sportowców decydowało się na opuszczenie rosyjskich klubów. Dlatego tak szokująca wydaje się decyzja kapitana reprezentacji Polski w...

Decydujący finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie odbędzie się w Tomaszowie Mazowieckim

W sobotę 19 marca odbędzie się drugi finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w żużlu na lodzie. Zawody zostaną rozegrane w Tomaszowie Mazowieckim. Polskę reprezentować będzie...