STS KOD PROMOCYJNY

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk z punktami w Rajdzie Sardynii

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk z punktami w Rajdzie Sardynii

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk mają za sobą bardzo udany debiut podczas Rajdu Sardynii. Polska załoga wywiozła z Włoch cenne punkty, zajmując szóste miejsce w WRC 2 Junior oraz ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej WRC 2 Open.

Udany debiut

Polska załoga w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk ma za sobą udany debiut w Rajdzie Sardynii, który odbył się w ramach piątej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata WRC. Dla biało-czerwonych najważniejsze było zebranie cennego doświadczenia i przejechała całej trasy. Nikt nie oczekiwał wyśmienitych rezultatów. Marczyk i Gospodarczyk zaskakują środowisko rajdów samochodowych, radząc sobie naprawdę dobrze. Na włoskiej wyspie zajęli szóste miejsce w WRC 2 Junior i ósmą lokatę w klasyfikacji generalnej WRC 2 Open. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że był to ich debiut, można mieć ogromne powody do zadowolenia. Dodajmy do tego fakt, że wiele załóg nie zameldowało się na mecie rajdu lub nie ukończyło jednego z jego etapów.

Co dalej?

To dopiero gratka dla polskich kibiców! W dniach 10-12 czerwca Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wezmą udział w 78. Rajdzie Polski. Eksperci uważają naszą załogę za jednych z faworytów do zwycięstwa na mazurskich szutrach. My oczywiście będziemy bacznie śledzić losy Mikołaja i Szymona.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...