STS KOD PROMOCYJNY

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrywają Barbórkę. Łukasz Byśkiniewicz najlepszy w Kryterium Asów

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRajdy samochodoweMikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrywają Barbórkę. Łukasz Byśkiniewicz najlepszy w Kryterium...

Załoga ORLEN Team w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali 60. Rajd Barbórka. Ściganie w stolicy zakończyło Kryterium Asów na Karowej, w którym najlepszy okazał się Łukasz Byśkiniewicz.

Nowi faworyci do zwycięstwa

Ulubieńcem publiczności w Rajdzie Barbórka był Kajetan Kajetanowicz, który wielokrotnie odnosił tu sukcesy i triumfy. W 2022 roku kierowca nie został jednak dopuszczony do startu. Sędziowie dopatrzyli się nieprawidłowości związanych z jego autem, a dokładniej z klatką bezpieczeństwa. W związku z brakiem oczywistego faworyta, załoga ORLEN Team w składzie Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk stała się głównym kandydatem do zwycięstwa.

Zespół, znany z występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC w 2022 roku nie pozostawił złudzeń rywalom i wygrał aż pięć z sześciu odcinków specjalnych w 60. Rajdzie Barbórka.

Źródło: Twitter @TeamORLEN

Kryterium Asów na Karowej

Ściganie w stolicy zakończyło Kryterium Asów na Karowej. Faworytami do zwycięstwa byli także Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, jednak sprawy przybrały nieoczekiwany obrót. Z niewielką przewagą triumfował Łukasz Byśkiniewicz, który prywatnie jest dziennikarzem TVN Turbo i wielkim entuzjastą rajdów samochodowych.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...