Aleksandra Kowalczuk i Justyna Kowalkowska na podium Pucharu Świata w taekwondo

Strona głównaSporty walkiAleksandra Kowalczuk i Justyna Kowalkowska na podium Pucharu Świata w taekwondo

Aleksandra Kowalczuk i Justyna Kowalkowska wywalczyły brązowe medale podczas zawodów Pucharu Świata Bułgaria Open w Sofii. Zmagania mają rangę G-2 i wystartowało w nich wielu utytułowanych zawodników z całego świata. Aleksandra Kowalczuk rywalizowała w kategorii +73 kg, a Justyna Kowalkowska w kategorii -67 kg. Pozostali reprezentanci Polski nie awansowali do strefy medalowej.

Droga do podium Aleksandry Kowalczuk

Polska zawodniczka Aleksandra Kowalczuk należała do faworytek i w Bułgaria Open była rozstawiona z numerem trzecim. Zmagania rozpoczęła od fazy 1/8 finału, gdzie bez większych problemów wygrała 2:0 z Ornellą Curcovich z Francji. Bardziej wyrównany był ćwierćfinał, w którym ostatecznie Polka zwyciężyła 2:1 z Tanią Castineirą z Hiszpanii. Niestety w półfinale musiała uznać wyższość Rebeki McGowan z Wielkiej Brytanii. Tym samym Aleksandra Kowalczuk sięgnęła po brąz zawodów Bułgaria Open w kategorii powyżej 73 kilogramów. Na ćwierćfinale zmagania w tej kategorii skończyła Dagmara Haremza.

Droga do podium Justyny Kowalkowskiej

Trzecie miejsce wywalczyła również Justyna Kowalkowska z UKS-u G-8 Bielany. Ona rywalizowała w kategorii do 67 kilogramów. W pierwszym starciu pokonała koleżankę z reprezentacji Weroniką Przybysz. Następnie w 1/8 finału przeszła walkowerem Ruth Gbagbi z Wybrzeża Kości Słoniowej, która została zdyskwalifikowana. W ćwierćfinale Polka bez problemu poradziła sobie z Mariją Duminą z Ukrainy i awansowała do strefy medalowej. Niestety w półfinale uległa Amy Mink z Holandii. Justyna Kowalkowska wywalczyła brąz, co jest jej pierwszym medalem w seniorskim Pucharze Świata

Jak poszło pozostałym Polakom?

Łącznie w zmaganiach oglądaliśmy liczne grono biało-czerwonych. Na etapie ćwierćfinału odpadli: Tatiana Tomczak (-62 kg), Szymon Piątkowski i Karol Robak (obaj -80 kg), Mikołaj Szaferski (+87 kg) i Adrian Wojtkowiak (-87 kg). Pozostali odpadali na etapie 1/8 finału lub przegrywając już w I lub II rundzie Bułgaria Open.