Aleksandra Kowalczuk srebrną medalistką Igrzysk Europejskich w taekwondo

Strona głównaSporty walkiAleksandra Kowalczuk srebrną medalistką Igrzysk Europejskich w taekwondo

Aleksandra Kowalczuk udanie zakończyła zmagania w taekwondo na Igrzyskach Europejskich. Polka wywalczyła srebrny medal. To jedyny krążek biało-czerwonych w tej dyscyplinie podczas zawodów rozgrywanych w Krakowie. Polka w świetnym stylu doszła aż do finału. Niestety tam musiała uznać wyższość lepiej dysponowanej Turczynki Nafii Kus. Walka zakończyła się jej zwycięstwem 2:0. W konsekwencji Aleksandra Kowalczuk wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej powyżej 73 kilogramów.

Spory sukces młodej Aleksandry Kowalczuk

Dla zaledwie 21-letniej Aleksandry Kowalczuk srebrny medal Igrzysk Europejskich to kolejny duży sukces międzynarodowy w karierze. Przyzwyczaiła nas do tego, że w ostatnim czasie regularnie walczy o trofea na różnych zawodach. W poniedziałkowy poranek rozpoczęła od rywalizacji w 1/8 finału. Tam bardzo pewnie pokonała Ukrainkę Renatę Podolian i zameldowała się w ćwierćfinale. Później w stosunku 2:0 poradziła sobie z Austriaczką Marlene Jaehl i awansowała do strefy medalowej.

Półfinał Aleksandry Kowalczuk to starcie z najwyżej rozstawioną Brytyjką Biancą Michaelą Cook. Pojedynek ten był bardzo emocjonujący. Ostatecznie stosunkiem 2:1 lepsza okazała się Polka i to ona awansowała do wielkiego finału. Tam na zawodniczkę AZS-u Poznań czekała świetnie dysponowana Nafia Kus z Turcji. Niestety w finale zwycięska seria Aleksandry Kowalczuk została zatrzymana. Rywalka umiejętnie ją wypunktowała i wygrała stosunkiem 2:0. Dzięki temu to Kus została mistrzynią Igrzysk Europejskich. Aleksandra Kowalczuk może cieszyć się ze srebrnego medalu. Brązowy medal w kategorii powyżej 73 kilogramów wywalczyła Bułgarka Kalina Bojadziewa.

Jak poszło innym biało-czerwonym?

W poniedziałek w taekwondo oglądaliśmy jeszcze kilkoro biało-czerwonych. Niestety żadnemu z nich nie udało się zbliżyć do strefy medalowej. W rywalizacji udział brali: Marcelina Koszel, Mikołaj Szaferski i Karol Władysław Robak. Ten ostatni odpadł w 1/8 finału. Pozostała dwójka w ćwierćfinałach. Medal Aleksandry Kowalczuk to jedyny krążek zdobyty przez Polaków w taekwondo na Igrzyskach Europejskich 2023 w Krakowie