STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Kowalczuk trzecia w World Taekwondo Grand Prix w Manchesterze

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiAleksandra Kowalczuk trzecia w World Taekwondo Grand Prix w Manchesterze

Ze świetnej strony w angielskim Manchesterze zaprezentowała się Aleksandra Kowalczuk. Reprezentantka Polski w taekwondo zajęła trzecie miejsce w zawodach World Taekwondo Grand Prix. W Anglii rozegrano w miniony weekend trzeci turniej tego prestiżowego cyklu. Było to pierwsze polskie zwycięstwo w World Taekwondo Grand Prix w cyklu. Przed zawodniczkami jeszcze jeden turniej w grudniu, którymi będą finały zaplanowane w Wuxi w Chinach. 

Droga do brązu Aleksandry Kowalczuk 

W Manchesterze Aleksandra Kowalczuk chciała odwrócić nie najlepszą polską passę z poprzednich turniejów cyklu World Taekwondo Grand Prix. To się udało i jako pierwszy reprezentant Polski stanęła w tym roku na podium. Zmagania w kategorii +67 kg rozpoczęła od pierwszej walki z reprezentującą gospodarzy Morgan Curtis. Aleksandra Kowalczuk wygrała 2:0 i awansowała do II rundy. Tam zmierzyła się z Rebą Stewart z Australii i po zaciętym boju i wygranej 2:1, awansowała do ćwierćfinału. 

Tam czekała na nią Crystal Weekes z Portoryko. Walka ponownie była wyrównana i miała bardzo emocjonujący przebieg. Ostatecznie lepsza okazała się Kowalczuk, która zameldowała się w strefie medalowej i była pewna miejsca na podium. Niestety w półfinale nasza reprezentantka nie dała rady Lorenie Brandl z Niemiec i przegrała 0:2. Niemka następnie wygrała zawody. W tej samej kategorii wagowej oglądaliśmy Dagmarę Haremzę, ale odpadła już w pierwszej rundzie po przegranej z Rebecą McGowan z Wielkiej Brytanii. 

Patrycja Adamkiewicz blisko medalu

Blisko medalu w kategorii poniżej 57 kilogramów była Patrycja Adamkiewicz. Niestety zatrzymała się w ćwierćfinale, gdzie musiała uznać wyższość Amerykanki Anastasiji Zolotic. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych to aktualna mistrzyni olimpijska. Zmagania w tej kategorii wagowej wygrała Luo Zongshi z Chin, która jako jedyna wygrała trzy dotychczas rozegrane turnieje World Taekwondo Grand Prix. Finałowe zawody zaplanowano na grudzień i odbędą się w Wuxi w Chinach. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...