STS KOD PROMOCYJNY

Alicja Klasik i Zuzanna Cieślar z brązowymi medalami Mistrzostw Europy u-23 w szermierce

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiSzermierkaAlicja Klasik i Zuzanna Cieślar z brązowymi medalami Mistrzostw Europy u-23 w...

Pierwsze dni Mistrzostw Europy u-23 w szermierce przyniosły biało-czerwonym dwa brązowe medale. Jako pierwsza na podium stanęła Alicja Klasik, która rywalizowała w szpadzie. Drugi dotychczasowy medal dla Polski wywalczyła Zuzanna Cieślar, która zdobyła brąz w szabli. Przed nami kolejne występy biało-czerwonych i kolejne szanse medalowe na imprezie rozgrywanej w Budapeszcie. 

Brąz Alicji Klasik w szpadzie 

Dorobek medalowy reprezentacji Polski w Budapeszcie otworzyła Alicja Klasik. Kontynuuje ona dobre występy na arenie międzynarodowej, ponieważ niedawno w bułgarskim Płowdiw została wicemistrzynią świata juniorów. Teraz w świetnym stylu awansowała do półfinału mistrzostw Europy u-23. W Budapeszcie pokonywała kolejno Leonore Praxmarer z Austrii (15:5), Emilię Rossatti z Włoch (15:13) i Tamarę Gnam z Węgier (15:12). Dzięki temu Polka awansowała do strefy medalowej. Niestety w półfinale musiała uznać wyższość Ukrainki Emilii Conrad, z którą przegrała 14:15. Ostatecznie zawodniczka z Ukrainy sięgnęła po złoto, a Alicja Klasik może świętować wywalczenie brązowego medalu. 

Zuzanna Cieślar trzecia w szabli 

Drugi medal dla Polski na mistrzostwach Europy u-23 w szermierce w Budapeszcie wywalczyła Zuzanna Cieślar. Zawodniczka ta od dawna z powodzeniem rywalizuje w kategorii seniorskiej. Teraz stawiana była w roli faworytki w rywalizacji młodzieżowej. Przed rokiem zdobyła brąz seniorskich Mistrzostw Europy, a teraz powtórzyła to w kategorii u-23. W fazie grupowej pewnie pokonała wszystkie rywalki. Następnie w fazie pucharowej odprawiła kolejno Węgierkę Beviz (15:10), Niemkę Julikę Funke (15:13) i Włoszkę Claudię Rotili. Niestety na tym skończyła się seria jej zwycięstw. W półfinale musiała uznać wyższość Sabiny Matis z Rumunii, która w finale uległe Joanie Iljewej z Bułgarii. Zuzanna Cieślar zdobyła brązowy medal. Przed nami kolejne starty Polaków w młodzieżowych Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy