Alicja Klasik i Zuzanna Cieślar z brązowymi medalami Mistrzostw Europy u-23 w szermierce

Strona głównaSporty walkiSzermierkaAlicja Klasik i Zuzanna Cieślar z brązowymi medalami Mistrzostw Europy u-23 w...

Pierwsze dni Mistrzostw Europy u-23 w szermierce przyniosły biało-czerwonym dwa brązowe medale. Jako pierwsza na podium stanęła Alicja Klasik, która rywalizowała w szpadzie. Drugi dotychczasowy medal dla Polski wywalczyła Zuzanna Cieślar, która zdobyła brąz w szabli. Przed nami kolejne występy biało-czerwonych i kolejne szanse medalowe na imprezie rozgrywanej w Budapeszcie. 

Brąz Alicji Klasik w szpadzie 

Dorobek medalowy reprezentacji Polski w Budapeszcie otworzyła Alicja Klasik. Kontynuuje ona dobre występy na arenie międzynarodowej, ponieważ niedawno w bułgarskim Płowdiw została wicemistrzynią świata juniorów. Teraz w świetnym stylu awansowała do półfinału mistrzostw Europy u-23. W Budapeszcie pokonywała kolejno Leonore Praxmarer z Austrii (15:5), Emilię Rossatti z Włoch (15:13) i Tamarę Gnam z Węgier (15:12). Dzięki temu Polka awansowała do strefy medalowej. Niestety w półfinale musiała uznać wyższość Ukrainki Emilii Conrad, z którą przegrała 14:15. Ostatecznie zawodniczka z Ukrainy sięgnęła po złoto, a Alicja Klasik może świętować wywalczenie brązowego medalu. 

Zuzanna Cieślar trzecia w szabli 

Drugi medal dla Polski na mistrzostwach Europy u-23 w szermierce w Budapeszcie wywalczyła Zuzanna Cieślar. Zawodniczka ta od dawna z powodzeniem rywalizuje w kategorii seniorskiej. Teraz stawiana była w roli faworytki w rywalizacji młodzieżowej. Przed rokiem zdobyła brąz seniorskich Mistrzostw Europy, a teraz powtórzyła to w kategorii u-23. W fazie grupowej pewnie pokonała wszystkie rywalki. Następnie w fazie pucharowej odprawiła kolejno Węgierkę Beviz (15:10), Niemkę Julikę Funke (15:13) i Włoszkę Claudię Rotili. Niestety na tym skończyła się seria jej zwycięstw. W półfinale musiała uznać wyższość Sabiny Matis z Rumunii, która w finale uległe Joanie Iljewej z Bułgarii. Zuzanna Cieślar zdobyła brązowy medal. Przed nami kolejne starty Polaków w młodzieżowych Mistrzostwach Europy na Węgrzech.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Zuzanna Bednarz w finale debla w turnieju ITF W15 w Szarm el-Szejk

Zuzanna Bednarz osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. Młoda Polka dotarła do finału turnieju deblowego rangi TF W15 w egipskim Szarm el-Szejk. Zuzanna Bednarz...

Azarenka pokonana. Świetny mecz Magdy Linette w Pekinie

Magda Linette w świetnym stylu pokonała Białorusinkę Victorię Azarenkę i awansowała do II rundy turnieju China Open rangi WTA 1000 w Pekinie. Polka przeciwstawiła...