STS KOD PROMOCYJNY

Arkadiusz Wrzosek – Badr Hari na gali GLORY 80 w belgijskim Hasselt. Czas na wielki rewanż!

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSporty walkiArkadiusz Wrzosek - Badr Hari na gali GLORY 80 w belgijskim Hasselt....

W sobotę 19 marca w belgijskim Hasselt odbędzie się wielki rewanż w kick-boxingu. Naprzeciw siebie w ringu staną Polak Arkadiusz Wrzosek oraz legendarny Badr Hari. Pierwszą walkę nieoczekiwanie wygrał zawodnik z Polski, który znokautował zawodnika o holendersko-marokańskich korzeniach. W sobotę rywal będzie chciał się zrewanżować, jednak Polak nie pozostaje bez szans. Jedno jest pewne. Na gali w Belgii czeka nas prawdziwe widowisko. 

Sensacyjny nokaut w pierwszym pojedynku 

Arkadiusz Wrzosek to aktualny mistrz federacji FEN w wadze ciężkiej. Do pierwszego pojedynku Polaka z Badrem Hari doszło we wrześniu ubiegłego roku w Rotterdamie. Zdecydowanym faworytem był doświadczony Hari i sprawdzało się to w pierwszej rundzie. Polak już trzykrotnie leżał na deskach i rywal był bliski zwycięstwa, jednak sytuacja kompletnie odwróciła się w drugiej rundzie. Wówczas Arkadiusz Wrzosek wyprowadził spektakularne kopnięcie i posłał rywala na deski. Sensacyjnie wygrał z Harim przed czasem i przez wiele tygodni pozostawał na ustach ekspertów sztuk walk na całym świecie. Ostatecznie nokaut Polaka został wybrany najlepszym nokautem 2021 roku na świecie. 

Trudne zadanie przed niezłomnym Polakiem

Przed niezłomnym Polakiem bardzo trudne zadanie w Belgii. Zdecydowanym faworytem ponownie będzie Badr Hari, który chce potwierdzić, że porażka z Wrzoskiem była tylko wypadkiem przy pracy. Spodziewamy się dominacji rywala na ringu, jednak Polaka stać na wyprowadzenie decydującego ciosu w najmniej spodziewanym momencie. Na pewno Badr Hari tym razem będzie bardziej uważny i zachowa większy respekt wobec Polaka. O wszystkim przekonamy się w najbliższą sobotę. Walka Arkadiusz Wrzosek – Badr Hari to main event gali w belgijskim Hasselt. 

Polak na zawodowych ringach stoczył do tej pory 18 pojedynków, z których 13 wygrał. Ma wysoki procent nokautów, ponieważ 9 pojedynków zakończył przed czasem. Dużo większe doświadczenie jest po stronie rywala, który na koncie ma już 122 stoczone pojedynki, z których aż 106 wygrał. Blisko 100 zakończył przed czasem. 

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...