Artur Szpilka wystąpi na KSW 71! Debiut w MMA już 18 czerwca

Strona głównaSporty walkiMMAArtur Szpilka wystąpi na KSW 71! Debiut w MMA już 18 czerwca

Dokładna data debiutu Artura Szpilki w formule MMA jest już znana! Słynny pięściarz w nowej dla siebie roli zadebiutuje już 18 czerwca podczas gali KSW 71 w Toruniu. Oficjalnie nie wiadomo jednak jeszcze naprzeciwko kogo w oktagonie stanie „Szpila”.

Długo wyczekiwany debiut

Na początku były długofalowe spekulacje. Następnie Martin Lewandowski osobiście potwierdził, że Artur Szpilka wkrótce ukaże się światu sportów walki jako nowy nabytek KSW. Teraz znany jest już termin, w którym bokser z Wieliczki zamieni rękawice bokserskie na te używane w mieszanych sztukach walki. 18 czerwca, KSW 71, Toruń. Prawdziwi sympatycy MMA nie mogą pominąć tego wydarzenia!

Rywalem Radczenko?

Mimo tego, że przeciwnik byłego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC nie jest jeszcze oficjalnie znany, to niemalże pewnym jest, że będzie nim Sergiej Radczenko. Informację o tym, że to właśnie Ukrainiec miałby stanąć naprzeciwko Szpilki 18 czerwca w oktagonie podał sam przyszły debiutant w KSW, za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Jeśli słowa Szpilki oficjalnie potwierdzą włodarze KSW, będziemy świadkami rewanżu dwóch bokserów – tylko, że tym razem w MMA. Polak po raz pierwszy skrzyżował rękawice z Ukraińcem w marcu 2020 roku. Wówczas „Szpila” wygrał na punkty, po kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....