Artur Szpilka zawalczy na High League! Debiut w świecie freak fightów

Strona głównaSporty walkiMMAArtur Szpilka zawalczy na High League! Debiut w świecie freak fightów

Artur Szpilka, który w ostatnim czasie zamienił boks na mieszane sztuki walki, zawalczy we wrześniu pod sztandarem organizacji High League. Mimo to „Szpila” w dalszym ciągu związany jest umową z federacją KSW, tak więc będzie to dla niego jednorazowy występ w świecie freak fightów.

Szpilka na dłużej w MMA

Artur Szpilka już jakiś czas temu zamienił rękawice bokserskie na te, które przeznaczone są do występów w formacie mieszanych sztukach walki. Pięściarz ma już za sobą zwycięski debiut w KSW, a więc największej europejskiej organizacji MMA. Sam wielokrotnie przyznawał w wywiadach, że w nowej dla siebie płaszczyźnie czuje się bardzo dobrze i w ten sposób odnalazł nową motywację do treningów. Do boksu póki co wracać nie planuje.

Głośny ruch w świecie sportów walki

„Wypożyczenie” Szpilki na jedną walkę przez High League odbija się bardzo głośnym echem w świecie sportów walki. Najbliższa batalia byłego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC będzie dla niego jednorazowym występem pod egidą innej organizacji niż KSW. Na ten moment nie wiadomo z kim 17 września w Gliwiach zmierzy się „Szpila”, jednakże jedno jest pewne – jego przeciwnikiem będzie Polak. Należy podkreślić, że walka ma być jednak sportowym wyzwaniem, a nie freakowym zestawieniem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...