Artur Szpilka zawalczy na High League! Debiut w świecie freak fightów

Strona głównaSporty walkiMMAArtur Szpilka zawalczy na High League! Debiut w świecie freak fightów

Artur Szpilka, który w ostatnim czasie zamienił boks na mieszane sztuki walki, zawalczy we wrześniu pod sztandarem organizacji High League. Mimo to „Szpila” w dalszym ciągu związany jest umową z federacją KSW, tak więc będzie to dla niego jednorazowy występ w świecie freak fightów.

Szpilka na dłużej w MMA

Artur Szpilka już jakiś czas temu zamienił rękawice bokserskie na te, które przeznaczone są do występów w formacie mieszanych sztukach walki. Pięściarz ma już za sobą zwycięski debiut w KSW, a więc największej europejskiej organizacji MMA. Sam wielokrotnie przyznawał w wywiadach, że w nowej dla siebie płaszczyźnie czuje się bardzo dobrze i w ten sposób odnalazł nową motywację do treningów. Do boksu póki co wracać nie planuje.

Głośny ruch w świecie sportów walki

„Wypożyczenie” Szpilki na jedną walkę przez High League odbija się bardzo głośnym echem w świecie sportów walki. Najbliższa batalia byłego pretendenta do tytułu mistrza świata WBC będzie dla niego jednorazowym występem pod egidą innej organizacji niż KSW. Na ten moment nie wiadomo z kim 17 września w Gliwiach zmierzy się „Szpila”, jednakże jedno jest pewne – jego przeciwnikiem będzie Polak. Należy podkreślić, że walka ma być jednak sportowym wyzwaniem, a nie freakowym zestawieniem.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...