STS KOD PROMOCYJNY

Bartosz Leśko dołącza do KSW. Solidne wzmocnienie organizacji

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiMMABartosz Leśko dołącza do KSW. Solidne wzmocnienie organizacji

Coraz większe staje się grono Polaków zakontraktowanych przez największą organizację mieszanych sztuk walki w Europie. Do zawodników występujących pod sztandarem KSW dołącza Bartosz Leśko, który będzie prawdopodobnie występować zarówno w wadze średniej, jak i półciężkiej.

Co wiemy o tym zawodniku?

To wzmocnienie z pewnością solidnie urozmaici rywalizację w KSW. Do tej pory Bartosz Leśko występował nominalnie w wadze średniej, jednakże włodarze organizacji widzą w nim także potencjalnego zawodnika wagi półśredniej. Zawodnik z Gdyni w przeszłości występował między innymi w organizacji FEN czy rosyjskim ACA. Jego obecny bilans walk wynosi 11 zwycięstw przy dwóch remisach oraz zaledwie dwóch porażkach. Warto podkreślić, że aż siedem triumfów w swojej karierze odniósł kończąc swoich przeciwników już w pierwszej rundzie. Nowy nabytek KSW po raz ostatni w akcji widziany był w grudniu poprzedniego roku – uległ wówczas Huseinowi Kushagovowi.

Kolejny transfer z ACA do KSW

Bartosz Leśko jest kolejnym zawodnikiem mieszanych sztuk walki, który po rozwiązaniu kontraktu z organizacją ACA zdecydował się podpisać umowę z KSW. Jako pierwszy taki ruch wykonał z kolei Daniel Omielańczuk. W kuluarach mówi się także o potencjalnym zakontraktowaniu przez KSW Rafała Haratyka czy Piotra Strusa.

Przypomnijmy, że wszyscy Polacy występujący do niedawna w Rosji zdecydowali się opuścić federację po rozpoczęciu rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainie.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...