Bartosz Leśko dołącza do KSW. Solidne wzmocnienie organizacji

Strona głównaSporty walkiMMABartosz Leśko dołącza do KSW. Solidne wzmocnienie organizacji

Coraz większe staje się grono Polaków zakontraktowanych przez największą organizację mieszanych sztuk walki w Europie. Do zawodników występujących pod sztandarem KSW dołącza Bartosz Leśko, który będzie prawdopodobnie występować zarówno w wadze średniej, jak i półciężkiej.

Co wiemy o tym zawodniku?

To wzmocnienie z pewnością solidnie urozmaici rywalizację w KSW. Do tej pory Bartosz Leśko występował nominalnie w wadze średniej, jednakże włodarze organizacji widzą w nim także potencjalnego zawodnika wagi półśredniej. Zawodnik z Gdyni w przeszłości występował między innymi w organizacji FEN czy rosyjskim ACA. Jego obecny bilans walk wynosi 11 zwycięstw przy dwóch remisach oraz zaledwie dwóch porażkach. Warto podkreślić, że aż siedem triumfów w swojej karierze odniósł kończąc swoich przeciwników już w pierwszej rundzie. Nowy nabytek KSW po raz ostatni w akcji widziany był w grudniu poprzedniego roku – uległ wówczas Huseinowi Kushagovowi.

Kolejny transfer z ACA do KSW

Bartosz Leśko jest kolejnym zawodnikiem mieszanych sztuk walki, który po rozwiązaniu kontraktu z organizacją ACA zdecydował się podpisać umowę z KSW. Jako pierwszy taki ruch wykonał z kolei Daniel Omielańczuk. W kuluarach mówi się także o potencjalnym zakontraktowaniu przez KSW Rafała Haratyka czy Piotra Strusa.

Przypomnijmy, że wszyscy Polacy występujący do niedawna w Rosji zdecydowali się opuścić federację po rozpoczęciu rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Pięciu Polaków w konkursie w Planicy. Koniec sezonu dla Pawła Wąska

W czwartek w słoweńskiej Planicy odbyły się ostatnie kwalifikacje do konkursu indywidualnego w obecnym sezonie Pucharu Świata. Jeszcze przed startem wycofał się z nich...