Bartosz Leśko dołącza do KSW. Solidne wzmocnienie organizacji

Strona głównaSporty walkiMMABartosz Leśko dołącza do KSW. Solidne wzmocnienie organizacji

Coraz większe staje się grono Polaków zakontraktowanych przez największą organizację mieszanych sztuk walki w Europie. Do zawodników występujących pod sztandarem KSW dołącza Bartosz Leśko, który będzie prawdopodobnie występować zarówno w wadze średniej, jak i półciężkiej.

Co wiemy o tym zawodniku?

To wzmocnienie z pewnością solidnie urozmaici rywalizację w KSW. Do tej pory Bartosz Leśko występował nominalnie w wadze średniej, jednakże włodarze organizacji widzą w nim także potencjalnego zawodnika wagi półśredniej. Zawodnik z Gdyni w przeszłości występował między innymi w organizacji FEN czy rosyjskim ACA. Jego obecny bilans walk wynosi 11 zwycięstw przy dwóch remisach oraz zaledwie dwóch porażkach. Warto podkreślić, że aż siedem triumfów w swojej karierze odniósł kończąc swoich przeciwników już w pierwszej rundzie. Nowy nabytek KSW po raz ostatni w akcji widziany był w grudniu poprzedniego roku – uległ wówczas Huseinowi Kushagovowi.

Kolejny transfer z ACA do KSW

Bartosz Leśko jest kolejnym zawodnikiem mieszanych sztuk walki, który po rozwiązaniu kontraktu z organizacją ACA zdecydował się podpisać umowę z KSW. Jako pierwszy taki ruch wykonał z kolei Daniel Omielańczuk. W kuluarach mówi się także o potencjalnym zakontraktowaniu przez KSW Rafała Haratyka czy Piotra Strusa.

Przypomnijmy, że wszyscy Polacy występujący do niedawna w Rosji zdecydowali się opuścić federację po rozpoczęciu rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...