STS KOD PROMOCYJNY

Kontuzja Cieślaka. Nie będzie walki z Chamberlainem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksKontuzja Cieślaka. Nie będzie walki z Chamberlainem

Michał Cieślak nabawił się urazu i nie stanie w czerwcu do obrony tytułu mistrza Europy EBU w wadze junior ciężkiej. Polski pięściarz w Londynie miał mierzyć się z reprezentantem gospodarzy Isaakiem Chamberlainem. Do tego pojedynku miało dojść 15 czerwca. Niestety Michał Cieślak z powodu kontuzji musiał wycofać się z walki na miesiąc przed planowanym wydarzeniem. Na ten moment nie wiemy, jak poważny jest to uraz i kiedy polski mistrz powróci do treningów. 

Uraz pokrzyżował plany treningowe

Bez wątpienia Michał Cieślak (25-2, 19 KO) to jeden z najlepszych polskich pięściarzy ostatnich lat. Dwukrotnie stawał do walki o mistrzostwo świata w wadze junior ciężkiej, jednak za każdym razem przegrywał na pełnym dystansie. Teraz szykował się do drugiej obrony pasa mistrza Europy EBU w wadze junior ciężkiej. Dokładnie 15 czerwca na gali Boxxer w Londynie miał skrzyżować rękawice z Isaakiem Chamberlainem (16-2, 8 KO), mistrzem Wielkiej Brytanii i Wspólnoty Brytyjskiej. Już teraz wiemy, że do tego pojedynku nie dojdzie. Powodem jego odwołania jest kontuzja, której doznał polski mistrz. Na ten moment nie wiadomo, na ile jest poważna i kiedy powróci do pełnych treningów. 

Polak straci pas mistrzowski?

Wydaje się, że Polak straci pas mistrza Europy EBU w wadze junior ciężkiej, który wywalczył w kwietniu 2023 roku. Wówczas w czwartej rundzie znokautował Francuza Dylana Bregeona (12-3-1, 3 KO). Później pasa mistrzowskiego bronił w listopadzie 2023 roku, gdy na gali w Zakopanem w siódmej rundzie pokonał przed czasem Tommy’ego McCarthy’ego (20-5, 10 KO) z Irlandii. Czerwcowa walka z Chamberlainem miała być drugim podejściem do obrony tytułu. Nie jest wykluczone, że Anglik 15 czerwca powalczy o pas EBU po tym, jak straci go Cieślak. Na razie nie jest znane nazwisko kolejnego rywala Anglika, jednak w kuluarach mówi się, że będzie nim jego rodak Jack Massey (21-2-0, 12 KO).

Michał Cieślak znajduje się obecnie na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Ostatni raz w ringu oglądaliśmy go 20 kwietnia 2024 roku, gdy w trzeciej rundzie pokonał przed czasem Wenezuelczyka Juana Diaza (10-1-0, 10 KO). Z pewnością Polak liczy na to, że dostanie jeszcze jedną walką o mistrzostwo świata. Póki co jednak, musi się wyleczyć i wrócić do treningów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...